Magia
Bolesław VI Arr'Rith
Bolesław VI Arr'Rith
Magia Empty

PisanieTemat: Magia   Magia EmptyCzw Wrz 02, 2021 9:09 am

MAGIA


Podstawowymi cząstkami elfickiej magii są nanokadabry, które tworzą zarówno proste czary, jak i skomplikowane, złożone zaklęcia. Nanokadabry nie biorą się znikąd - są tworzone z siły psychiki użytkownika, jego myśli i modlitw, determinacji, wypowiadanych przez niego słów, noszonych run i symboli, z których korzysta, a także z tatuaży bojowych i ochronnych. Magia indywidualna może być zasilana przez otoczenie (bliskość kościoła, poświęconego polskiego lasu, menhirów, obelisków granicznych itp.), ale też osłabiana poprzez wpływ terytorium Czarnych.


Najczęściej wyróżniane typy magii:
- komunikacyjny  - obejmujący różne systemy łączności, telepatię, magiczne SMS-y z rozkazami,
- teleportacyjny – dostępny wyłącznie dla elfów i potężnych półelfów,
- bojowy – szeroka gama czarów ofensywnych, defensywnych i iluzorycznych,
- kognitywny – zaklęcia zwiadowcze i tropiące, czary lakmusowe wykrywające ślady aur,
- enpisotwórczy – zdolność do wytworzenia nanokadabrowych pomocników.

Pozwalają one na komunikację, stwarzanie obiektów, oddziaływania fizyczne na rzeczywistość, ograniczoną prekognicję, ograniczone manipulowanie istotami żywymi, zdobywanie informacji, leczenie, walkę oraz tym podobne czynności. Magii na forum nie utożsamiamy z popularną w fantasy ingerencją istot nadnaturalnych (np. demonów), alchemią, nekromancją, kręgami magicznymi. Próby używania "czarnej magii" grożą infekcją kleszcza, zwabiają jegrów oraz smutnych panów ze Służb Wywiadu Wojskowego.

Kata

To najprostsze rodzaje czarów, ograniczające się zwykle do gestów i określonych ruchów rąk. Są na tyle nieskomplikowane, że każdy żołnierz po szkoleniu podstawowym (a także nauczony tych sztuczek cywil z odrobiną talentu) jest w stanie je opanować. Kata mają bardzo proste działanie: przygotowują ciało do walki, oczyszczają umysł, uspokajają np. ranną osobę lub przestraszonego konia.

Standardowe czary automatyczne (czaromaty)

Są to proste czary użytkowe, najszerzej wykorzystywane przez armię. Zazwyczaj mają postać jednorazowych karteczek z gotową formułą zaklęcia. To rozwiązanie pozwoliło na rozpropagowanie magii nawet wśród słabo uzdolnionych żołnierzy.

1. Zaklęcie zwiadowcze ZZ804
Spoiler:

2. Zaklęcie transparentne InvisiForce 2.0
Spoiler:

3. Czary lakmusowe
Spoiler:

4. Czar MP004 Energizer
Spoiler:

5. Zaklęcie przeciwbólowe EskuL4P
Spoiler:

6. Zaklęcie ochronne ForceShield 3D
Spoiler:

7. Zaklęcie szybkości SpeedBoost RZ7
Spoiler:

8. Czar wykrywający PułapkaFinder
Spoiler:

9. Czar komunikacyjny S/M5
Spoiler:

10. Zaklęcie uzdatniające wodę DestylH2O
Spoiler:


Czary osobiste

Obejmują szeroką gamę kognitywnych, bojowych, leczniczych, komunikacyjnych i teleportacyjnych czarów charakterystycznych dla użytkownika. Pozwalają na różnego rodzaju działania parapsychologiczne (telekineza, telepatia itd.), pewien stopień kontroli nad żywiołami oraz ograniczoną prekognicję, zwiększoną regenerację (siebie lub innych osób), podniesione zdolności fizyczne (jak np. siła lub szybkość), a także szereg innych czarów niepasujących do tych kategorii, których wyłącznym użytkownikiem jest dana postać.
Czary osobiste stworzone przez graczy nie przechodzą do puli ogólnej dostępnych na forum czarów. Przyswojenie sobie czyjejś umiejętności wymaga jego zgody i odegranej fabularnie nauki. Moc ucznia początkowo będzie bardziej obłożona limitami niż nauczyciela.

Broń magiczna

Różnego rodzaju uzbrojenie (białe oraz palne), którego działanie usprawniono magicznie, indywidualnie dla potrzeb użytkownika. Broń taka tworzona jest najczęściej przez inżynierów taumaturgicznych we współpracy z elfimi magami. Może zwiększać naturalne zdolności magiczne użytkownika (jego czary osobiste) lub oddziaływać na rzeczywistość w zupełnie inny sposób. Broń obejmująca jeden zestaw (np. komplet noży, bliźniacze pistolety, miecze itd.), która pełni tę samą funkcję, zajmuje jeden slot przeznaczony na magię.



Enpisy bojowe

Szczególny rodzaj zaklęć stanową enpisy bojowe, które są emanacją woli i umiejętności tworzącego je wojownika. Są to stworzeni z nanokadabr pomocnicy, którzy mogą pełnić rozmaite funkcje – atakować, osłaniać tyły, leczyć obrażenia, patrolować. Przybierają najczęściej postaci w jakiś sposób ważne dla użytkownika – związane z jego przeszłością lub preferencjami. Najczęściej są to zwierzęta, ale zdarzają się także rośliny, przedmioty nieożywione i postaci ludzkie. Enpis pojawia się, przywołany indywidualnym słowem-kluczem, zaklęciem lub gestem i znika, gdy wyczerpią się utrzymujące go nanokadabry.
Uwaga! Forma, w jakiej występuje enpis, jest dowolna, limitem natomiast jest jego wielkość i siła. Im jest większy i potężniejszy, tym szybciej zniknie. Dopuszczalne są stworzenia nie przekraczające 2 metrów. Dla równowagi większa liczba drobniejszych zwierząt, np. stadko ptaków albo rój owadów, traktowana będzie nadal jako jeden enpis. Stworzenia o wielkości przekraczającej rozmiary średniego psa traktowane są już pojedynczo.

Egidy

Magiczne tarcze ochronne. Na ogół przyjmują formę niewidzialnego, bezpostaciowego pola siłowego, ale spersonalizowane mogą materializować się i pełnić swoją funkcję na różne sposoby, tworząc np. materialne tarcze, zbroje, widzialne bariery, bańki, rój drobnych zwierząt odganiających zagrożenie itd.
Uwaga. Egida przybierająca formę zwierzęcia nadal jest egidą, a nie enpisem bojowym - pełni funkcję wyłącznie obronną (nie można jej zmusić do ataku).

MAGIA W GRZE

- Magią mogą posługiwać się elfy, wojskowi oraz, w uzasadnionych przypadkach, nieliczni cywile (1 prosty czar, raczej nie o charakterze bojowym).
- Obowiązuje maksymalnie 6 slotów dla elfa, 5-4 dla półelfa oraz ludzkiego oficera w stopniu od majora wzwyż oraz 3 dla żołnierza do stopnia kapitana (rotmistrza) włącznie. Geografom królewskim, którzy są ludźmi, przysługuje 5 slotów na moce.
Gracz komponuje swoją magię, dobierając w ramach slotów: enpisy bojowe, czary osobiste, egidy lub magiczną broń. Ilość poszczególnych typów magii nie jest narzucana (np. można posiadać wyłącznie enpisy bojowe lub wyłącznie czary ofensywne).
- Czas trwania i ograniczenia każdego z poszczególnych czarów zostanie określony przy akceptacji postaci.
- Po 15 fabularnych użyciach danej mocy możliwe jest obniżenie jej limitów.
- Do slotów nie wliczają się czaromaty - są one przyznawane przy akceptacji karty zależnie od poziomu postaci.
- Do slotów nie wliczają się także kata - każdy, kto przeszedł szkolenie, potrafi ich swobodnie używać.
- Nową moc można zdobyć na dwa sposoby: 1) Fabularnie nauczyć się jej od postaci, która zechce podzielić się swoim czarem. 2) Po napisaniu minimum 30 postów fabularnych zawierających konkretną akcję zaproponować i podesłać administratorowi nową moc. Jako "akcję" rozumiemy posty, w których postać wykonuje swoje wojskowe/policyjne obowiązki, aktywnie korzysta z mocy magicznych, prowadzi śledztwa, walczy, eksploruje Zonę itp. W pulę tej trzydziestki nie będą się wliczały posty, w których postać randkowała, piła kawę i tak dalej.


Wybraną magię należy opisać w karcie według następującego wzoru:

Nazwa:
Typ: enpis/czar/broń/egida
Wygląd: W tym miejscu należy opisać przede wszystkim wygląd enpisa lub broni, ale można też przedstawić wizualne objawy użycia czaru (np. przyjmowaną formę, światła, powidoki itd.).
Funkcja: Tutaj należy opisać działanie wybranego czaru lub broni, przedstawić zadania, które może zrealizować enpis.
Limity: To pole należy uzupełnić podczas akceptowania karty zgodnie z wytycznymi osoby sprawdzającej. Można zaproponować własne limity, jeżeli będą rozsądne, zostaną zaakceptowane.

Możliwe jest zrezygnowanie z niektórych dostępnych dla postaci slotów po to, by stworzyć jeden silniejszy czar.

Uwaga. Podczas akceptacji karty osoba sprawdzająca/administrator może w nagrodę za stworzenie ładnej, rozbudowanej i dopracowanej karty przyznać dodatkowy drobny czar (dotyczy to także postaci cywilnych). Jeżeli gracz go nie zechce, może zrzec się prezentu.

Kod:
Kod:

[b]Nazwa:[/b]
[b]Typ:[/b]
[b]Wygląd:[/b]
[b]Funkcja:[/b]
[b]Limity:[/b]

 
Magia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: