Zakon Łabędzia
Bolesław VI Arr'Rith
Bolesław VI Arr'Rith
Zakon Łabędzia Empty

PisanieTemat: Zakon Łabędzia   Zakon Łabędzia EmptyCzw Wrz 02, 2021 9:07 am

– Idą do lochów – przerwał milczenie Urlich. – Będzie pracować, a to znaczy, że dziś w nocy wielu ludziom w Korniejewie przyśnią się koszmary.
– Kim ona jest?
– Nie wiesz? Nie dziwię się. Znam elfy od sześćdziesięciu lat, a też nie miałem pojęcia o istnieniu takich. Ona jest katem. Torturuje potwory i wydobywa z nich informacje.




Zakon Łabędzia

Szczególna, niewielka formacja, która nawet wśród elfów budzi lęk i respekt. Ich pracę można najprościej przyrównać do roli katów i inkwizytorów znanych z ludzkiej historii. Różnica jednak polega na tym, że zajmują się balrogami i ich sługami – istotami o elementarnie wypaczonym pojęciu zła. Próba sprawienia fizycznej krzywdy istocie, której jaźń pełna jest ekscytacji i głodu na myśl o torturowanych ludziach tylko nasyciłaby ich mocą. Łabędzie więc sprawiają Czarnym ból, przeciwstawiając im wartości skrajnie przeciwne. Sączą w ich umysły dobro, piękno i miłość, wypalają ich zmysły pozytywnymi uczuciami i wrażliwością. Podobno najpotężniejsi mistrzowie Zakonu potrafią w ten sposób zabić balroga. Do Polski przybyło ich bardzo niewielu, pracują przy najtajniejszych projektach.
Ich charakterystyczną cechą jest śnieżnobiałe umundurowanie z emblematem czarnej Runy Gromu, jednego z najpotężniejszych znaków bojowych.  Krojem nie różni się zbytnio od regulaminowych mundurów Wojska Polskiego wzbogaconych o krótką, białą pelerynę. Łabędzie, choć rzadko biorą udział w walkach, uzbrojoni są w miecze.
Dowódcą Zakonu Łabędzia w Polsce jest elfka Anna Naa’Maar.

Wymagania

Nie ma ścisłego rygoru rasowego - choć większość Łabędzi to elfy, może nim być także człowiek. O wiele ważniejsze od szpiczastych uszu są tu przymioty charakteru. Łabędź musi być osobą dobrą, posiadać niezrównane pokłady współczucia, cierpliwości i miłosierdzia. Zazwyczaj jest to osoba o nieugiętym charakterze, taktowna i mądra, która ostrożnie operuje słowami, by nie zranić innych. Każdego obdarza szacunkiem, nie ma uprzedzeń i chętnie pomaga, ale jest świadoma swojej misji i ewentualnych ofiar, jakie może ona za sobą nieść.

Moce


1. Empatia - zdolność zarówno odczuwania, jak i przekazywania innym swoich uczuć i emocji, najczęściej w postaci obrazów lub snów. Łabędź używa tej mocy, by sprawiać jeńcom ból i wydobywać z nich informacje. Zależnie od rodzaju emocji, jakie ulegają przeniesieniu, ale też usposobienia tego, kto je odbiera (lub nadaje), korzystanie z tej mocy może być dla Łabędzia kojące lub przysparzać cierpienia.

2. Czytanie w myślach - zdolność sondowania umysłu innej istoty. Im bardziej obca jest jej psychika, tym trudniej przychodzi odczyt myśli.

3. Magiczne SOS - w chwili zagrożenia Łabędź rozsyła na wszystkie strony mentalne sygnały SOS, które jest w stanie odebrać tylko ktoś, kto posiada dobre intencje.

 
Zakon Łabędzia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: