Szybkie Menu

Wzór karty postaci
avatar

PisanieTemat: Wzór karty postaci   Wto Lip 04, 2017 3:32 pm

Kartę postaci można uzupełnić według poniższego kodu:


Imię i nazwisko

Praca | Funkcja


Dane osobowe

Rasa:
Data i miejsce urodzenia:
Stan cywilny:
Wyznanie:

Wygląd

o tutaj wygląd

Charakter

a o tu charakter

Magia i bronie magiczne

tutaj opisujemy bronie (można każdą ująć w tag "spoiler"). Można także ukryć ten fragment (a także poniższe) w tagu "hide".

Umiejętności


Słabości


Historia


CiekawostkiKod:

<div class="kp">
<div class="godność"> szarża Imię i nazwisko</div>
<div class="praca">Praca | Funkcja</div>
<div class="dane"> [h2]Dane osobowe[/h2]
[center][b]Rasa:[/b]
[b]Data i miejsce urodzenia:[/b]
[b]Stan cywilny:[/b]
[b]Wyznanie:[/b][/center]

[h2]Wygląd[/h2]

[h2]Charakter[/h2]

[h2]Magia i bronie magiczne[/h2]

[h2]Umiejętności[/h2]

[h2]Słabości[/h2]

[h2]Historia[/h2]

[h2]Ciekawostki[/h2]</div></div>

Nie jest on obowiązkowy. Gracze, którzy nie czują się zbyt pewnie w kodach (lub po prostu ich nie lubią), mogą napisać kartę według uproszczonego wzoru. Ścisłe trzymanie się szablonu nie jest obowiązkowe - jeśli tak komuś wygodniej, może napisać kartę w postaci opowiadania. W takiej sytuacji należy pod spodem (w spoilerze) umieścić suchy "skrótowiec" z najważniejszymi informacjami. Ważne jest, aby karta zawierała wszystkie niezbędne dane:


Legenda:Godność: Na terenie Polski żyje wielu imigrantów, więc imiona zagraniczne nie są problemem, wskazane jest natomiast, by obcobrzmiące miano miało jakieś uzasadnienie. Tradycyjne imiona są dodatkową ochroną dla ich posiadacza.

Rasa: Do wyboru człowiek, elf lub półelf. Zwróć uwagę na dostępność tych grup!

Data i miejsce urodzenia: W przypadku elfów należy podać tylko ich wiek (maksymalnie 300).

Szarża: Stopień wojskowy – uzupełniają tylko żołnierze.

Praca | funkcja: Wojskowi podają formację, w której służą, a cywile wykonywany zawód. | Funkcję można wybrać spośród dostępnych wolnych w spisie. Każda postać, która piastuje jakąś funkcję, powinna mieć opisaną historię.

Stan cywilny: Prawne małżeństwa inne-niż-heteroseksualne nie są praktykowane.

Wyznanie: Nie ma wymogu, by postać była religijna, należy jednak mieć na uwadze, że ponad 90% społeczeństwa to ludzie wierzący w coś.

Wygląd: To pole nie jest obowiązkowe, ale zalecane.

Charakter: W tym miejscu należy opisać charakter naszej postaci. Należy pamiętać, że czarne charaktery będą miały pod górkę w tym uniwersum - są bardziej narażone na ataki kleszcza i zwabiają ku sobie jegrów, a ich psychika jest niestabilna, więc w Zonie grozi im śmierć lub szaleństwo.

Magia i bronie magiczne: W tym miejscu należy opisać swoje enpisy bojowe, posiadane czary, egidy oraz bronie magiczne. Informacje na ten temat znajdziesz tutaj i tutaj. Coś jest niejasne? Zapytaj Króla lub wspomnij o tym w FAQ.

Umiejętności: Obejmują zwykłe zdolności, jakie opanować może człowiek (i elf!). Na start przysługuje: 8 umiejętności dla cywila, 6 dla wojskowych ludzi, 5 dla elfów i półelfów. W przypadku wojskowych należy podać, obsługę jakiego wyposażenia (broń/pojazdy/inne cuda) postać ma opanowaną – wówczas zostanie ona bez problemu wydana!

Słabości: Należy podać przynajmniej 3 słabości dla elfa, 2 dla oficera starszego (od majora wzwyż) oraz 1 dla wojskowego poniżej stopnia majora. Nie chodzi tutaj o słabości w stylu „słodycze i piękne kobiety”, a realne wady, które mogą utrudnić mu funkcjonowanie i walkę. Pole to nie jest obowiązkowe dla postaci cywilnej, ale można je uzupełnić wedle woli, by dodać swojemu bohaterowi nieco realizmu.

Historia: Obowiązkowa dla oficerów starszych, Honorowego Rycerstwa, wszystkich elfów oraz Postaci Kardynalnych. W przypadku elfów historię opisujemy od przybycia postaci do Polski.

Ciekawostki: Wszystko to, co nie znalazło miejsca w kategoriach powyższych – imię konia, ulubiony pluszak itd.

Jakość Karty Postaci wpływać będzie na werdykty MG, warto więc nie robić jej na „odwal się”. Masz wątpliwości, pytania, szalone pomysły? Nie wiesz, czy Twoja moc będzie odpowiednia? Nie bój się pytać!

 
Wzór karty postaci
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wzór Karty Postaci
» Wzór karty postaci
» Wzór Karty Postaci
» Wzór karty postaci - ucznia Hogwartu
» Wzór Karty Postaci

Skocz do: