Szybkie Menu

Formacje wojskowe
avatar

PisanieTemat: Formacje wojskowe   Wto Lip 04, 2017 3:31 pm

SIŁY ZBROJNE RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ


Poniższe formacje nie są jedynymi, jakie wchodzą w skład Sił Zbrojnych RP. Oprócz nich Rzeczpospolita posiada całkiem liczne wojska lądowe, morskie, powietrzne oraz jednostki przeznaczenia specjalnego. Wybór formacji nie jest konieczny do gry żołnierzem. 
 
7. Pułk Kawaleryjski Królestwa Polskiego

Dowódca: ???

Zastępca: ???

Wiek: 22+

Moc obowiązkowa: brak
Kawalerzyści przemieszczają się oraz walczą konno. Stanowią główny trzon zachodnich wojsk lądowych, zasilając tamtejsze garnizony i stale patrolując obszar przygranicza. Wprawdzie uzbrojeni są w nowoczesną broń maszynową, ale w terenie zmiennej geografii nietrudno o problemy w dostawie amunicji, dlatego podczas szkolenia kawalerzystów jak najbardziej serio podchodzi się do tradycyjnej broni białej. 
Służba Wywiadu Wojskowego

Dowódca: Ogalfin’al’Dott

Zastępca: ???

Wiek: 25+
(z wyjątkami dla postaci bardzo uzdolnionych)
wysoka inteligencja

Moc obowiązkowa: brak
(zalecane czary tropiące,
czytanie w myślach,
wykrywanie aur)
Współczesny wywiad łączy w sobie także funkcje dawnego kontrwywiadu oraz częściowo policji, zajmując się zarówno infiltracją terenów wroga i przechwytem informacji, jak i pacyfikowaniem działań antypolitycznych oraz zamachów magicznych przypuszczanych przez balrogi na terenie RP. Szczególnym zakresem działania wywiadu jest prowadzenie śledztw w sprawach przestępstw politycznych oraz ataków kleszczy – śledzenie psycholinków, przesłuchania podejrzanych i świadków, oględziny miejsc zdarzenia. Szczegóły pracy wywiadu są tajne.JEDNOSTKI SPECJALNE
 
Jednostka Specjalna AGAT

Dowódca: Hetman Wielki Koronny El Galad

Zastępca dowódcy: ???

Wiek: 24+
szczególne predyspozycje
(wskazana konsultacja)

Moc obowiązkowa: brak
Elitarna jednostka wyspecjalizowana w akcjach dywersyjnych na tyłach wroga. W trakcie starć bezpośrednich zabezpieczają odwrót, związują walką główne siły jegierskie (lub grafa), wyszukują i niszczą punkty problemowe. Formacja podlega bezpośrednio Hetmanowi Wielkiemu Koronnemu, a większość prowadzonych przez nią działań jest tajna. Niektórzy członkowie AGAT-u realizują szczególne zadania samodzielnie. Wielu z nich, prócz uzbrojenia i umagicznienia standardowego, posiada spersonalizowane bronie i rozbudowane czary indywidualne. Wśród AGAT-u znajduje się wielu tropicieli współpracujących z szarikami - psami o wydłużonym życiu i podniesionej inteligencji. Prowadzą oni na ogół misje poszukiwawcze i ratunkowe. Do AGAT-u kierowani są na ogół kompetentni rekruci poleceni przez swoich przełożonych lub szczególni żołnierze przeniesieni z innych jednostek.
 
Zakon Łabędzia

Dowódca: Anna Naa’Maar

formacja wybitnie elitarna
konieczna konsultacja

Moc obowiązkowa: patrz tutaj.
Elfia formacja, która w założeniu bardzie przypomina faktycznie ascetyczny zakon niż służbę wojskową. Więcej o Łabędziach przeczytasz tutaj. 
3. Batalion Piechoty Zmotoryzowanej „Husaria”

Dowódca: ???

Zastępca dowódcy: mjr Wanda Wilczyńska

Wiek: 27+
szczególne predyspozycje

Moc obowiązkowa: egida przekształcona w skrzydła
Husaria to, podobnie jak historyczna jazda polska, elitarna jednostka bojowa zdolna do szarży i szybkich manewrów. Prócz standardowego uzbrojenia palnego wyposażeni są we wzmocnione nanokadabrowo szable. Poruszają się na motocyklach, w które wprawiono mithrillowe felgi z wygrawerowanymi potężnymi runami. Gdy koła podczas szarży obracają się z odpowiednio dużą częstotliwością, zaklęcie zostaje aktywowane, a motocykl przybiera postać poległego na polu bitwy żołnierskiego wierzchowca, którego duszę zaklęto w maszynie. Husarze zwykle traktują swoje motocykle jak wciąż żywe konie i bywają dość wrażliwi na ich punkcie. Wzmocnione egidy husarzy przybierają formę legendarnych skrzydeł. 
Królewscy geografowie

Dowódca: Hetman Wielki
Koronny El Galad

Formacja wybitnie elitarna, wymagana konsultacja

Moc obowiązkowa: patrz tutaj.
Nie stanowią żadnej formacji wojskowej, choć są uzbrojeni; mają uprawnienia do wydawania rozkazów nawet oficerom starszym. Stanowią raczej grupę badaczy terenowych, których zadaniem jest eksploracja terenów za Kurtynami, zbieranie informacji o Gehennie i nowych Przebiciach, nieznanych dotąd Planach. Więcej informacji o geografach tutaj. Geograf może zostać zdegradowany ze swojej funkcji, jeśli w przeciągu dwóch trzech miesięcy rzeczywistych nie będzie wykonywał swoich obowiązków lub brał udziału w akcjach militarnych - czy to w obrębie Zony, Warszawy czy obcego Planu.

 
Formacje wojskowe
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: