Szybkie Menu

Gabinet dowódcy garnizonu
Bolesław VI Arr'Rith
Bolesław VI Arr'Rith
Gabinet dowódcy garnizonu Empty

PisanieTemat: Gabinet dowódcy garnizonu   Gabinet dowódcy garnizonu EmptyWto Lip 11, 2017 3:21 pm

...

Saash'Khaar Erkh'iaan
Saash'Khaar Erkh'iaan
Gabinet dowódcy garnizonu Empty

PisanieTemat: Re: Gabinet dowódcy garnizonu   Gabinet dowódcy garnizonu EmptyPon Wrz 04, 2017 11:09 pm

Saszka był zbyt zmartwiony stanem Zawiszy, by się oburzyć na dowódcę za tak jawne podsłuchiwanie jego rozmowy z medyczką. Rany sięgały mięśni, Kasia musiała zdawać sobie sprawę z tak znacznego uszkodzenia, a mimo to nawet słowem się nie zająknęła, że potrzebuje pomocy. Do ostatniej chwili grała twardą babkę i choć elf ją za tę twardość cenił, to uznawał za co najmniej lekkomyślne takie niedbanie o siebie. Przecież major miała ludzi pod sobą. Jeśli coś z nią było nie w porządku, to tym wszystkim żołnierzom pod jej komendą też zagrażało niebezpieczeństwo.
Porucznik potrząsnął lekko głową.
Później będzie się martwił stanem Zawiszy, postanowił. Tym psychicznym stanem.
Teraz musiał myśleć o sprawach bardziej naglących.
Jak, na przykład, co jest na tyle poważnego, że człowiek na stanowisku podpułkownika, mający do dyspozycji całe mrowie uzdolnionych żołnierzy, potrzebuje pomocy geografa? I to akurat jego, a nie, dajmy na to, porucznika Cichockiego? I dlaczego musiało to zostać wyjawione w zamkniętym pomieszczeniu praktycznie na drugim końcu garnizonu?
Saszce jakoś nic nie przychodziło do głowy.
Ciężkie wojskowe buty uderzające o kamienną posadzkę wydawały głośny dźwięk, odbijający się echem po całym korytarzu. Elf pomyślał mimowolnie, że pewnie zostawia na podłodze paskudne ślady, które ktoś później będzie musiał sprzątać. Znów cały był zakurzony i zmachany, znów potrzebował kąpieli. Nie tak miał wyglądać ten pięknie zapowiadający się dzień. Saszka najpierw umyślił sobie, że spokojnie odpocznie, a następnego dnia zabierze się do pracy. Potem ten plan zmienił, uwzględniwszy w nim obecność Zawiszy. Miał więc wypocząć w przemiłym towarzystwie Kasi i nieco mniej już miłym towarzystwie Janusza. Miał nadzieję, że może ten drugi się ulotni, a potem Saszka sobie z Kasią porozmawia na spokojnie. Może nawet już nie w barze.
Elf planuje, a soggoth krzyżuje, pomyślał zamykając za sobą drzwi do gabinetu dowódcy.
- Słucham, panie podpułkowniku.

Zawisza
Zawisza
Gabinet dowódcy garnizonu Empty

PisanieTemat: Re: Gabinet dowódcy garnizonu   Gabinet dowódcy garnizonu EmptySro Wrz 06, 2017 2:16 pm

- Wejść – usłyszał Saszka głos nawykły do wydawania poleceń. Spokojny, kategoryczny. W wojsku dużo się krzyczy, ale ludzie naprawdę ważni nie muszą unosić głosu, by być zrozumiani, a ich polecenia wykonane w trybie natychmiastowym.
Podpułkownik Krzyżanowski stał przy oknie, trzymając ręce splecione za plecami. Saszka mógł dostrzec, że mężczyzna odruchowo skubie paznokciami skórkę przy lewym kciuku – tik świadczący o zdenerwowaniu.
- Proszę spocząć – nie dodał „poruczniku”. Saszka nie należał już do wojska, a jego stopień był niższy. Teoretycznie jako geograf mógł wydawać polecenia nie tylko Krzyżanowskiemu, ale też jego przełożonym, na froncie jednak trzymano się pewnych reguł, które głosiły, że jak ktoś jest dowódcą, to jest nim, kurwa, za coś.
To był bodajże szósty rok służby Krzyżanowskiego w tym miejscu. Mężczyzna mrużył oczy, patrząc na fioletowiejący w zmierzchu zarys bunkra – miejsca, do którego przeniesiono soggotha. Gdyby w stanicy stacjonował jakiś mistrz Zakonu Łabędzia, już by nad nim pracował. A to znaczyłoby, że ludzi w Korniejewie nocą nawiedzą koszmary.
Podpułkownik wyglądał, jakby z jednego właśnie się wybudził.
- Pan się czegoś napije? – zapytał, jakby dopiero dostrzegł obecność elfa. – Kawy, herbaty? Ostrzegam, mamy tylko zbożową chwilowo.
Wrócił do biurka, usiadł, zaplótł przed sobą ręce. Spod skórki przy lewym kciuku sączyła się krew.
- Chciałbym, żeby opowiedział mi pan o tym, co zaszło. Powoli i ze szczegółami. Z perspektywy… no… elfa.

Saash'Khaar Erkh'iaan
Saash'Khaar Erkh'iaan
Gabinet dowódcy garnizonu Empty

PisanieTemat: Re: Gabinet dowódcy garnizonu   Gabinet dowódcy garnizonu EmptyCzw Wrz 07, 2017 1:01 am

Porucznik posłuchał dowódcy i spoczął w wojskowy sposób, który wpoił mu jeszcze ojciec za chłopięcych lat Saszki: z rękoma za plecami i na lekko rozstawionych nogach. Grzecznie odmówił herbaty czy, nie daj Boże, kawy zbożowej, której z całego serca nie znosił. Nie był tu po to, by urządzać sobie pogaduszki przy kubku gorącego napoju, podpułkownik ewidentnie czegoś od niego oczekiwał, a im szybciej mogli to załatwić, tym szybciej Saash'Khaar mógł pójść do Zawiszy.
Od tego, czego chciał od niego Krzyżanowski, piękna mimo zmęczenia i kurzu twarz elfa aż się skrzywiła.
Erkh'iaan miał kiedyś okazję zobaczyć ten film, którym się tak zachwycali wszyscy wielbiciele uszatków. Była tam taka jedna scena, w której jakiś długowłosy koleś pytał uszatka: "Legolasie, co widzą twoje elfie oczy?", po czym okazywało się, że elfie oczy miały zoom na kilkanaście kilometrów i opcję ostrzenia obrazu jak w teleobiektywie. Saszce do tej pory nie udało się pojąć, dlaczego niby elfy miałyby mieć tak niewiarygodne pole widzenia.
- Z całym szacunkiem, panie podpułkowniku - zaczął geograf, a w jego głosie dało się słyszeć znużenie. - Ale nie powiem panu nic, co nie znajdzie się w raporcie. Długim, szczegółowym... i z perspektywy elfa. Nie wiem, czy jest sens, żebym się powtarzał.
Elf wpatrywał się bacznie w twarz mężczyzny. Próbował z niej cokolwiek wyczytać, ale emocje ludzi nadal w przerażającej większości były dla niego nierozwiązywalną zagadką, mimo że spędził wśród nich niemal całe swoje życie.
- Chyba że jest po temu jakiś szczególny powód...? - dodał po krótkiej chwili, zawieszając głos.

Zawisza
Zawisza
Gabinet dowódcy garnizonu Empty

PisanieTemat: Re: Gabinet dowódcy garnizonu   Gabinet dowódcy garnizonu EmptyPią Wrz 08, 2017 10:24 pm

- Jest – przerwał mu Krzyżanowski, a w jego ton po raz pierwszy wkradła się nuta zniecierpliwienia i obcesowości. Oraz gniewu. Mężczyzna okazał wzburzenie w towarzystwie, ba, wobec elfa. W wojsku nieczęsto zdarzały się takie sytuacje. Elfy były grzeczne i miłe, ale potrafiły dość nerwowo reagować na nieuzasadnioną krzywdę słowną.
Krzyżanowski był przystojnym mężczyzną, o twarzy odpowiednio pobrużdżonej tam, gdzie chłop pobrużdżony być powinien, by wyglądać dojrzale i solidnie. Nagły, przelotny grymas wykrzywił jego regularne rysy, zaburzając symetrię.
Pochylił się do przodu. Miał szaroniebieskie oczy, bystre, ale zmęczone.
- Dlaczego nie udzielono major Majchrowskiej pierwszej pomocy? – zapytał. Saszka mógł od razu zrozumieć, że nie tak powinno zostać zadane to pytanie.
„Dlaczego pozwoliłeś, by została ranna i krwawiła przez pięć kilometrów? Dlaczego na to pozwoliłeś, elfie?” – pytały szare oczy. Podpułkownik postukał palcami o blat swojego biurka – solidnego, acz nieco porysowanego mebla. W stanicy, jak i w całym kraju, nie przelewało się. Wojsko, które dba o połysk mebli bardziej niż o broń i ludzi, to wojsko na czas pokoju. A była wojna. Dlatego Korniejewem dowodził Krzyżanowski.
- Niepokoi mnie ten czar – powiedział po chwili przeciągającego się milczenia. – Nie wydaje mi się, by to powinno tak wyglądać, poruczniku Erkh’iaan. Czy jest… czy jest możliwość, że ten czar, nie wiem..
Urwał, najwidoczniej nie wiedząc, jak ubrać w słowa swoje wątpliwości.
- Czy to technicznie możliwe, by jej czar został zniekształcony przez fagi?
Katarzyna pracowała na froncie, z fagami miała styczność codziennie. Każdy tu miał. Krzyżanowski najwidoczniej obawiał się, że zaklęcie major mogło pochłonąć cząstkę obcej mocy, wessać ją w siebie, pozwolić się zainfekować i przekształcić. Zupełnie tak, jak wirus atakuje komórkę i zmusza ją, by go namnażała swoimi siłami. Do tego potrzebował opinii Saszki. Nie dlatego, że był geografem. Dlatego, że był elfem.

Saash'Khaar Erkh'iaan
Saash'Khaar Erkh'iaan
Gabinet dowódcy garnizonu Empty

PisanieTemat: Re: Gabinet dowódcy garnizonu   Gabinet dowódcy garnizonu EmptyPią Wrz 08, 2017 11:19 pm

Saszka nie miał zespołu Aspergera. Wiedział o tym doskonale, bo ojciec parokrotnie kazał go pod tym kątem przebadać. Mimo to elf nawet nie zauważył, że zachowanie dowódcy było obcesowe i że powinien się w typowy dla elfa sposób obrazić.
Zauważył jednak, że podpułkownik był zdenerwowany.
Skubanie skórek przy paznokciach, zmieniona mimika twarzy. Nieco wzburzony głos. Wszystko to składało się w głowie porucznika na klasyczne objawy co najmniej niepokoju. Ale, po prawdzie, wcale go to nie dziwiło. Gdyby to od Erkh'iaana zależały losy całej jednostki, to nieudana wyprawa po anomalię, w dodatku zakończona utratą przytomności jednego ze zdolniejszych żołnierzy, też by go wytrąciła z równowagi. I też by żądał wyjaśnień.
Choć, oczywiście, w formie pisemnego raportu, nie pogaduszek. Albo przesłuchania.
Saszka zacisnął usta i spojrzał w sufit. W gruncie rzeczy, to jednak sam też był zdenerwowany. Na Zawiszę, że udawała, że nic jej nie jest. Na podporucznik Zapolską, że tymi swoimi czarami nie wyłapała, że coś Kasi dolega. Na Janusza, za to, że się zmył, kiedy tylko miał okazję. Na cholernego soggotha, że przełamał czary. I za to, że potem zwyczajnie wziął i zdechł, zamiast tylko dać się unieruchomić. Cholera, nawet na strażnika w bramie, który przecież tylko wykonywał swoje obowiązki i miał odgórne polecenie, by legitymować wszystkich wjeżdżających.
Ale, przede wszystkim, był zły na siebie.
Za to, że na to wszystko pozwolił.
Potrząsnął lekko głową, żeby oczyścić ją z niechcianych myśli. Twarz miał stężałą od usłyszanego przed chwilą podejrzenia dowódcy.
- Pani major odmówiła udzielenia jej pierwszej pomocy - odpowiedział ponuro, znów wracając spojrzeniem do wyblakłych tęczówek. Przygryzł wargę. - Czysto teoretycznie... Myślę, że jest to możliwe. Wysoce nieprawdopodobne, ale jednak... - Saszka przełknął głośno ślinę. - ...możliwe. Cały ten soggoth był nietypowym przedstawicielem swojego gatunku i robił rzeczy, jakich żaden soggoth robić nie powinien. Myślę, że to nienatura... - Saszka pokręcił głową zamykając oczy. Po chwili znów zaczął wpatrywać się w nieco pobrużdżoną twarz rozmówcy, a jego własna twarz nabrała wyrazu jakiejś takiej determinacji. - Panie podpułkowniku, jeśli nie ma pan więcej pytań, to proszę wybaczyć, ale chciałbym teraz udać się do major Majchrowskiej. Na wszelki wypadek, oczywiście.

Zawisza
Zawisza
Gabinet dowódcy garnizonu Empty

PisanieTemat: Re: Gabinet dowódcy garnizonu   Gabinet dowódcy garnizonu EmptySob Wrz 09, 2017 9:50 pm

Krzyżanowski skrzywił się na słowa „Na wszelki wypadek”, zupełnie tak, jakby elf podał hasło-klucz informujące o zaistnieniu najgorszego możliwego scenariusza. Poruszył się nagle, sięgnął do głębi szuflady i wyjął z niej nieco pomięta kopertę z szarego papieru.
- Zapewne słyszał pan już tę historię – zaczął, przesuwając w stronę elfa pakunek – ale chciałbym, by pan to przeczytał. I wysnuł swoje własne wnioski. I jeszcze…
Urwał, popchnął po blacie kopertę nieco dalej. Była cienka, w środku znalazło się tylko kilka kartek – dość niewyraźne ksero odręcznie spisanego dokumentu. Data sprzed trzech lat i nazwisko major Majchrowskiej (wówczas jeszcze kapitan) były aż nadto wymowne. Krzyżanowski właśnie dał Saszce kopię raportu z tamtych wydarzeń.
Kontynuacja „I jeszcze…” zawisła między nimi jak gęsty, dławiący dym. Krzyżanowski zamknął swoje zmęczone, niebieskie oczy i potarł je. To była rzecz, którą od jakiegoś czasu zauważał. Od tamtych wydarzeń Katarzyna stała się uważna, wręcz pedantyczna w obserwowaniu nastrojów swoich towarzyszy. Jak do tej pory była tylko jedna osoba, której stan psychiczny pominęła, zignorowała, przesunęła na dalszy plan.
Ona sama.
- Jest pan wolny, poruczniku – powiedziały usta podpułkownika Krzyżanowskiego, gdy ten wstał, aby należycie elfa pożegnać.
„Proszę jej pomóc, poruczniku” - powiedziały w tym samym momencie jego zmęczone niebieskie oczy.

z/t x 2 -> Do Infirmerii

Mistrz Gry
Mistrz Gry
Gabinet dowódcy garnizonu Empty

PisanieTemat: Re: Gabinet dowódcy garnizonu   Gabinet dowódcy garnizonu EmptyWto Wrz 25, 2018 2:51 am

Pułkownik czekał na podporucznik Zapolską w swoim gabinecie od momentu, w którym śmigłowiec nawiązał po raz pierwszy łączność ze stanicą Korniejewo w czasie powrotu. Oczywiście, gdy tylko dopilnował przeniesienia porucznika Cichockiego pod opiekę uzdrowicieli i wydaniu rozkazu, by w trybie pilnym został przewieziony do Warszawy, gdy tylko będą mieć pewność, że taką podróż przeżyje.
Czekał na raport, który Han'lynn powinna mu zdać bezpośrednio po przybyciu. Łączność padła szybko, nikt nie miał pełnej świadomości, co się tam działo i dlaczego - krążyły tylko pogłoski, które wyszły od tych, którzy powrócili jako pierwsi.

Han'lynn Zapolska
Han'lynn Zapolska
Gabinet dowódcy garnizonu Empty

PisanieTemat: Re: Gabinet dowódcy garnizonu   Gabinet dowódcy garnizonu EmptyWto Wrz 25, 2018 3:04 am

Han’lynn pomogła przy opatrywaniu rannych. Tak naprawdę w Korniejewie pojawiła się niemalże jako ostatnia. Brudna od potu, kurzu, błota i cudzej krwi zarówno na rękach, jak i materiale munduru. To co się działo we wsi przeszło wszelkie jej oczekiwania. Miała być tam tylko pomocą medyczną, a okazało się, że musiała dowodzić całą akcją, jednocześnie operując Cichockiego. I tak nie skończyła swojej roboty, po zdaniu raportu zamierzała jeszcze użyć „odrobiny” magii.
Swoje kroki od razu skierowała do gabinetu. Zapukała i poczekała na magiczne „wejść”.
– Podporucznik Han’lynn Zapolska melduje swój powrót z akcji we wsi Sulejewo – zaczęła. – Z dwunastoosobowego plutonu pięciu poległo, reszta ranna, w mniejszym bądź większym stopniu. Porucznik Cichocki w stanie ciężkim, po operacji przeprowadzonej w warunkach polowych, aczkolwiek w stabilnym. – To był raport medyczny. A teraz trzeba było przejść do tego wojskowego. – Jegry natarły na wieś mając w swoich zasobach piccassaka. Na początku przebili pierwszą linię i byli blisko przebicia się przez drugą. Kapral Rzeczkowski zalecał ewakuację, gdy na tyły, do chaty w której operowałam porucznika Cichockiego, wdarł się jegr, zabijając go oraz szeregowego medyka, który mi pomagał. Udało mi się jegra powalić. Żołnierze obalili piccassaka, przez co jegry zaczęły się wycofywać, jednakże drużynie zwiadowczej udało się ich podobijać. Warto wspomnieć, że porucznik Cichocki, nim stracił przytomność, przygotował ludzi do walki, ewakuując przy tym ludność cywilną. – Jeżeli pułkownik będzie miał jakieś dodatkowe pytania, oczywiście na nie odpowie. To było jednak wszystko, co przychodziło jej do głowy.

Mistrz Gry
Mistrz Gry
Gabinet dowódcy garnizonu Empty

PisanieTemat: Re: Gabinet dowódcy garnizonu   Gabinet dowódcy garnizonu EmptyWto Wrz 25, 2018 3:17 am

- Wejść.
Magiczne słowo musiało paść.
Skinął porucznik Zapolskiej na samym początku głową i nie przerywał jej, dopóki nie skończyła zdawać mu raportu. Dobrze wiedział, że została tam wysłana wyłącznie jako zaplecze medyczne i to w dodatku tylko z uwagi na królewskiego geografa. Miała się nim zająć i przetransportować go bezpiecznie do Korniejewa, następnie niemal od razu do Warszawy, gdyby wymagał poważniejszej hospitalizacji. Coś jednak po drodze zawiodło, przez co została rzucona na głęboką wodę - nie tylko w samą walkę, ale i dowodzenie czynnikiem ludzkim w warunkach bezpośrednio bojowych.
- Dziękuję, pani porucznik. Mam świadomość, że pojechała pani tam jako medyk - oznajmił na wstępie nieco zmęczonym tonem. - Nie jako dowódca. Okoliczności zmusiły panią do przejęcia dowodzenia, ale wiem, że wywiązała się pani ze swoich obowiązków właściwie. Oficer został zaatakowany w drodze do was. Nie żyje. - Ponowna przerwa, kolejne westchnienie w czasie którego pułkownik badawczo przyglądał się Han'lynn. - Porucznik wykonał swoje obowiązki tak jak i pani. Teraz jednak oboje wrócicie do Warszawy. Wylatujecie za godzinę razem z eskortą, na niego już tam czekają.

Han'lynn Zapolska
Han'lynn Zapolska
Gabinet dowódcy garnizonu Empty

PisanieTemat: Re: Gabinet dowódcy garnizonu   Gabinet dowódcy garnizonu EmptyWto Wrz 25, 2018 3:23 am

Han’lynn była zmęczona i dopiero teraz, gdy zaczynała opadać adrenalina, zaczynała to czuć. Jakby nie patrzeć, trochę magii poużywała, a prowadzenie operacji w takich, a nie innych warunkach też to najłatwiejszych nie należało. Będzie potrzebowała solidnego wypoczynku po powrocie do Warszawy, zdecydowanie.
– Zrobiłam to, co do mnie należało. Kapral Rzeczkowski był dla mnie ogromną opoką. – Zapamięta tego człowieka do końca swojego życia. Było jej szkoda, że nie przyjdzie jej już podziękować za to, że przy niej był i radził. Zasłużył jednak na pogrzeb z honorami. – Tak jest… choć wolałabym się zająć porucznikiem Cichockim osobiście. Jako medyk. Dokończyć to, co zaczęłam. – Musiała mu odbudować tę wyciętą w dużej części śledzionę. To będzie ją kosztowało sporo energii, ale to nie miało znaczenia.

Mistrz Gry
Mistrz Gry
Gabinet dowódcy garnizonu Empty

PisanieTemat: Re: Gabinet dowódcy garnizonu   Gabinet dowódcy garnizonu EmptyWto Wrz 25, 2018 3:25 am

- Zostawiam to wedle pani uznania. Personel medyczny będzie do pani dyspozycji na pokładzie. Może pani odejść, dziękuję.
To była ewidentna odprawa. Podporucznik Zapolska nie miała innego więc wyjścia jak dostosować się do polecenia. Oddała honor dowódcy i opuściła pomieszczenie.

zt

Sponsored content
Gabinet dowódcy garnizonu Empty

PisanieTemat: Re: Gabinet dowódcy garnizonu   Gabinet dowódcy garnizonu Empty


 
Gabinet dowódcy garnizonu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: