Szybkie Menu

Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela
avatar

PisanieTemat: Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela    Sob Wrz 23, 2017 7:45 pm


avatar

PisanieTemat: Re: Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela    Sob Wrz 23, 2017 7:58 pm

Początek roku akademickiego. Wielka uroczystość, wielkie wydarzenie. Rok w rok studenci brali udział w uroczystej mszy w bazylice. Rok w rok biskup przewodził obrzędom, witał młodych uczniów, życzył im pomyślności i modlił się o łaskę i błogosławieństwo dla nich. Tym jednak razem nastąpiła pewna zmiana - zamiast króla, honorowe miejsce zajął Wieki Hetman Koronny El-Galad. Pewnie dlatego, gdy Konstanty to zobaczył, mimowolnie usunął się trochę w dal i usiadł w tylnych ławkach.
Szanował swojego ojca, na swój sposób podziwiał, ale nie miał najmniejszej ochoty na to, by ten go zobaczył - nawet jeśli wiedział, że Kostek gdzieś tam w tym tłumie się kręci - czy, nie daj Boże, dał w jakiś sposób do zrozumienia, że go zna, kojarzy lub łączą ich wieży pokrewieństwa. To było problematyczne, ludziom zwykle odbijało, ilekroć dowiadywali się, z kim maja do czynienia. Co było śmieszne, biorąc pod uwagę, że Kostek sam w sobie nie był nikim ważnym. Mniejsza.
Wszedł pomiędzy ławki i zajął miejsce. Nie uklęknął, nie złożył rąk do modlitwy, nie przeżegnał się, nic. Przyszło takie, usiadł i siedzi zadowolone, czekając na początek mszy.


Event otwarty. Kolejność dowolna, odpisy krótkie.

 
Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: