Szybkie Menu

Henry Digby
avatar

PisanieTemat: Henry Digby   Sro Wrz 06, 2017 8:57 pm


 Henry Digby

Inżynier Pokładowy


Dane osobowe

Rasa: Człowiek
Data i miejsce urodzenia: 17.11.2022, szpital pokładowy HMS Queen Elizabeth
Stan cywilny: Żonaty
Wyznanie: Kościół Anglikański


Wygląd

Niski, niepozorny i o niezdrowej cerze. Tak można by opisać go w telegramie i oszczędzić na opłatach od słowa. Jeżeli ograniczenia natury finansowej są ci obce, to możesz pozwolić sobie na dokładniejszy opis. Mierzy nieco ponad metr siedemdziesiąt, a waży może jakieś pięćdziesiąt dziewięć kilogramów, ponadto budowy ciała wątłej i słabej. Ma krótkie włosy o nijakim, ciemnym kolorze z pierwszymi śladami siwizny, odstające uszy i twarz poznaczoną drobnymi bliznami, czy śladami po przebytych chorobach. Cera zniszczona i zaniedbana, bardzo blada karnacja. Jego ręce wciąż szpecą ślady po łuszczycy. Prawdę mówiąc wygląda jak zmęczony, chory człowiek. Najprzyjemniejsze w jego wyglądzie są bez wątpienia oczy. Otoczone zmarszczkami, ciemnoniebieskie, spokojne, mierzące świat bez szczególnego zaangażowania, ale raczej życzliwie. Sprawny fizycznie, chociaż wiek i nędzna dieta wywarły negatywny wpływ na jego zdrowie.
Nosi przeważnie spłowiały i wielokrotnie cerowany kombinezon z uczciwego drelichu. Ze względu na pokaźną ilość dodatkowych kieszeni, w znacznej większości wypchanych narzędziami i rozmaitym szmelcem wygląda na znacznie pokaźniejszego niż w rzeczywistości jest.

Charakter

Niezwykle spokojny i opanowany. Nie są to cechy z którymi Digby się urodził, ale lata żmudnej, monotonnej i absolutnie niezbędnej pracy w maszynowni i pod pokładem Queen Elizabeth prędzej czy później uczą stoicyzmu nawet największego choleryka. Mówi zawsze przyciszonym głosem, starannie akcentując poszczególne słowa. Bardzo dokładny, na granicy perfekcjonizmu, nie cierpi pośpiechu i zawsze związanych z nim drobnych niedoskonałości w wykonaniu. W kontaktach z nieznajomymi uprzejmy, ale zamknięty w sobie, najchętniej ogranicza się w takich sytuacjach do spraw czysto zawodowych. Na pokładzie szanowany zarówno ze względu na fachowe umiejętności jak i jego pamięć do wszelkiego rodzaju drobiazgów, przepisów i zwyczajów.

Umiejętności

Inżynier - naprawa, konserwacja czy konstrukcja czegoś absolutnie nowego. Henry Digby i zespół awaryjny 2a służą ekspertyzą.
Dobra pamięć - umie przytoczyć z pamięci fragmenty instrukcji pozostawione przez dawnych inżynierów i recytować wiersze T.S Eliota.
Talent do szachów - obecnie jest wicemistrzem w tej dyscyplinie na Queen Elizabeth (mistrzynią jest jego córka, oskarżenia o nepotyzm nie mijają się z prawdą).
Rusznikarstwo - bardziej zainteresowanie niż zajęcie. Henry miał jednak okazję pracować pod okiem specjalisty z Enfield i nawet przy braku stosownych technologii potrafi co nieco wymyślić.
Broń palna - jak wszyscy na pokładzie lotniskowca, przeszedł szkolenie w posługiwaniu się bronią.

Słabości

Słabe zdrowie - Digby jest dość chorowity, a choroby już przebyte odbiły się na jego wydolności.
Arogancja - Digby wiele osiągnął i stworzył, ma teraz kłopoty z zaakceptowaniem odmiennych poglądów i pomysłów.

Historia

Z jego młodości niewiele warte jest zapamiętania. Owoc przypadkowego romansu podoficera marines i pielęgniarki. Jedna nazbyt burzliwa noc sprawiła, że mały Digby przyszedł na świat. Ojciec był wiecznie zajęty, wrzaskliwy i napuszony, a matka zrobiła co w swojej mocy by zaprzeczyć stereotypom o matczynej miłości. Oboje niespecjalnie za sobą przepadali i głównie obawa przed osądem ze strony niewielkiej społeczności konwoju sprawiła, że trzymali się razem. Mimo wszystko mały Henry był dość szczęśliwym dzieckiem, zajmującym się głównie bójkami z rówieśnikami i podlizywaniem się kucharzowi. Nauka w pokładowej szkółce  była raczej na drugim planie.

Test G.O.A.T wskazał jasno, że Digby trafi do działu inżynieryjnego. Jako początkujący uczeń nie miał stałego przydziału do żadnej z istniejących sekcji. Zamiast tego codziennie rzucano go do innych zadań, żeby mógł poznać jak najwięcej technicznych problemów z jakimi zmagał się okręt. Od systemów uzbrojenia, przez kwestie balastu, aż do samej konserwacji elementów poszycia. Siłą rzeczy w tym okresie, w przeciwieństwie do próżniaków z kwatermistrzostwa i obiboków z załogi pokładowej musiał pracować wyjątkowo ciężko i to zarówno mózgiem jak i mięśniami. Szczęściem wydatnie pomogła mu jego chłonna pamięć i duży spokój ducha, szybko polubił go CE Barr, za którego sprawą Digby świeżo dopiero ukończywszy swoje szkolenie trafił na HMS Trafalgar jako młodszy mechanik.

W porównaniu z gorączkową atmosferą lotniskowca ten niewielki okręt był oazą spokoju. Sytuacje alarmowe, które na Queen Elizabeth powtarzały się nagminnie tu nie miały prawa bytu. Digby tutaj dopiero zetknął się z monotonią tych samych regularnie powtarzanych czynności i rytuałów. Czasu na nudę jednak nie miał bo zakochany straszliwie w asystentce pokładowego lekarza żył głównie w świecie planów, marzeń i nadziei (przynajmniej na tyle na ile pozwalało mu melancholijne usposobienie). Oczywiście życie nie mogło pozwolić mu na jakiekolwiek chwile radości i panna Bingley wyszła za oficera RN o wysokim wzroście i dumnej postawie. Henry nawet nie miał czasu się przejąć, bo właśnie wtedy zaczął się długi okres wędrowania między kolejnymi statkami, który zakończył się dopiero po jego powrocie na lotniskowiec w 2057.Ciekawostki

Ma trójkę dzieci.
W młodości chorował na łuszczycę.

avatar

PisanieTemat: Re: Henry Digby   Czw Wrz 07, 2017 9:19 pm

1. Wątpliwości, co do umiejętności inżynierskich. Jeżeli wychował się na statku, to powinien znać się  co najwyżej na majsterkowaniu i drobnych naprawach.
2. Broń palna – skąd mają amunicję , żeby szkolić nowe osoby?
3. Co to znaczy sprawność fizyczna? Jeżeli jest wychudzony, a choroba odbiła się na jego zdrowiu.
4. Ma trójkę dzieci. Fajnie byłoby przeczytać coś więcej na ich temat. Jakaś matka? Historia jest generalnie cokolwiek lakoniczna.
5. Czym jest test G.O.A.T.?
Dodatkowo proszę, by w Twojej karcie (np. w ciekawostkach) znalazła się klarowna informacja o tym, jakie statki wchodzą w skład tej floty, jaka jest liczebność załogi, stan okrętów, chciałabym to mieć zebrane w jednym miejscu.

 
Henry Digby
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Henry Williams - Magia Bezróżdżkowa
» Henry McCoy (Bestia)

Skocz do: