Szybkie Menu

Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi
Ryszard
Ryszard "Biały"
Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi Empty

PisanieTemat: Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi   Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi EmptyPon Wrz 04, 2017 6:23 pm


Major Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi

Jednostka Specjalna AGAT


Dane osobowe

Rasa: Elf
204 Lata
Stan cywilny: Kawaler
Wyznanie: Katolik

Wygląd

Osobnik przeciętnego elfiego wzrostu o dość niecodziennych wśród uszatek - matowo czarnych włosach sięgających za ramiona. Właściwie od razu rzuca się w oczy, że Ryszard to elf; nawet nie chodzi o uszy, czy pewne niedociągnięcia w języku polskim, lecz sylwetka, gdyż naprawdę mało ludzi jest w stanie wyglądać jednocześnie muskularnie i tak zadziwiająco smukło. Bynajmniej nie jest to stereotypowy bywalec siłowni z XXI wieku, lecz kilkadziesiąt lat na froncie tworzy z ciała tak sprawną machinę jak to tylko możliwe. Udało mu się zachować wszystkie zęby i palce, a większość ran wygoiła się tak dobrze, że ślad po nich w pełni zaniknął; poza pewnym utrudniającym codzienne życie elementem oczywiście. Ryszard wciąż nosi na twarzy maskę zajmującą powierzchnię od połowy, przez część policzków, aż pod brodę, zaś wyprowadzona jej rurka łączy się z systemem filtrująco-wzbogacającym powietrze, który z pomocą zmyślnych inżynierów udało się pomniejszyć do rozmiarów średniej manierki i zamocować przy pasie taktycznym. Ubiór Ryszarda pozwolę sobie pominąć, gdyż jak mundur wygląda każdy wie, zaś w razie innego stroju, mężczyzna nie nosi codziennie tego samego toteż opis zostanie umieszczony w stosownym miejscu. Zazwyczaj Ryszard nosi nieosłoniętą jedynie twarz, choć i to może ulec zmianie, lecz nim więcej by z siebie ściągnął, tym ciekawsze kształty obserwator mógłby odnotować w pamięci. Mowa tu o wytatuowanych dłoniach oraz plecach. Dziesiątki/setki tysięcy nazwisk stanowczo okazały się wystarczającą liczba, by dodatkowo zaplanować i wytatuować je w formie run, potocznie zwanych po prostu tatuażami ochronnymi. Zmieściłyby się one na kwadracie o boku 25 cm, lecz w formie run zajmowały niemal całe plecy. Ruchy Ryszarda zwykle są oszczędne, lecz płynne i niezbyt gwałtowne, póki nie jest to potrzebne.

CharakterMagia i bronie magiczneUmiejętności


SłabościHistoria


Ciekawostki
Ostatnio zmieniony przez Ryszard "Biały" dnia Sro Wrz 20, 2017 11:11 pm, w całości zmieniany 2 razy

Bolesław VI Arr'Rith
Bolesław VI Arr'Rith
Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi Empty

PisanieTemat: Re: Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi   Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi EmptyCzw Wrz 07, 2017 9:10 pm

Drogi Ryszardzie! Mam do Twojej karty kilka pytań:

1. „Dziesiątki/setki tysięcy nazwisk stanowczo okazały się wystarczającą liczba, by dodatkowo zaplanować i wytatuować je w formie run, potocznie zwanych po prostu tatuażami ochronnymi.” – Po pierwsze, bardziej dziesiątki czy bardziej setki? Pomysł jest jak najbardziej dobry, ale z liczbą przesadziłeś – powierzchnia skóry na całym ciele to jakieś 2 metry kwadratowe. To się nie zmieści.
2. Moce:
a) Zbawiciel – mam zastrzeżenie co do tego pojawiania się pocisku już W celu. To pozwoliłoby Ryszardowi na omijanie cudzych egid, co wydaje mi się nieco zbyt OP, tym bardziej, że same pociski magiczne nie są. Przydałby się też tutaj zasięg skuteczny takiej broni. Proponuję limity – nielimitowane strzelanie w „normalny” sposób (do ilości naboi w magazynku), przynajmniej 2 posty przerwy po oddaniu strzału „magicznego”.
b) Maskowanie – mam pytanie: „Teoretycznie powinien potrafić zniknąć nawet przed pociskiem, gdyż po części aktywacja następowała biernie, jednak tak szybkie działanie może mieć kilka efektów.” – Jak rozumiesz „bierność” w tym przypadku? Czy czar aktywuje się bez udziału woli?
c) Maskowanie fagowe – jest ok, nie mam zastrzeżeń. Proponuję limity: forma „podstawowa” maksymalnie 5 postów | forma zaawansowana 3 posty. W obu przypadkach przynajmniej 4 posty przerwy przed kolejnym zastosowaniem.
d) Przebaczenie Legionu – proszę o informacje, jakie konkretnie działanie pocisk wywiera na Czarnych.
e) Wniebowzięcie – ok, szanuję bardzo. W przypadku użyciu tego czaru jego zasięg oraz finalne skutki wynikną z decyzji MG, czy odpowiada Ci ta opcja?
3. W umiejętnościach włączyłeś prawo jazdy kat. K do przeszkolenia wojskowego, a ujmujemy je jako osobną umiejętność. Proponuję, byś wyodrębnił je jako osobną umiejkę, a silną wolę ujął jako pojedynczy slot (tutaj dwa nie są aż tak potrzebne).
4. Obawiam się, że przeszczep tkanki od dawcy mógłby się nie przyjąć (o ile chodzi o człowieka), to taka uwaga na marginesie.
5. W ciekawostkach przemycasz kolejną umiejętność, szkicowanie. ;)

Podsumowując - karta podoba mi się bardzo, jest przemyślana i dopracowana. Wyjaśnij, proszę, tylko te niejasności, o których wspomniałam wyżej.

Ryszard
Ryszard "Biały"
Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi Empty

PisanieTemat: Re: Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi   Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi EmptyCzw Wrz 07, 2017 10:42 pm


Bolesław VI Arr'Rith
Bolesław VI Arr'Rith
Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi Empty

PisanieTemat: Re: Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi   Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi EmptyPią Wrz 08, 2017 10:50 pm

1. Okej, uwzględnij to przeskalowanie jakoś w opisie, nie mam zastrzeżeń.
2.
a) Te informacje o zasięgu też wrzuć do broni, proszę, żeby było na przyszłość wszystko uwzględnione. Co do strzelania od tyłu, oczywiście nie. Nawet wystrzał z klasycznej broni trwa na tyle krótko, że ktoś nieprzygotowany raczej nie zdąży zareagować, tym bardziej nie odpali egidy wymagającej hasła. Pamiętaj też, że każda egida ma jakiś limit trwania, po którym opadnie.Ale ej, porządny elf nie strzela ludziom w plecy… W ogóle w ludzi nie strzela. :<
b) W porządku, więc tutaj dla jasności też proszę, byś sformułował to tak, że moc może zostać aktywowana intencjonalnie (świadomie) lub mimowolnie (pod wpływem nagłego bodźca, zagrożenia). To daje nam ryzyko, że przypadkowo odpalona moc wyczerpie się i nie zadziała wówczas, gdy będzie potrzebna.
c) Może tak być, dopisz to do limitów.
d) Okej, to też proszę dopisać, że chodzi tutaj o pozytywny ładunek emocjonalny, który powoduje, że obrażenia zadane jegrom są bardziej rozległe niż wskazuj na to kaliber pocisku (przy okazji – jaki kaliber?)
e) To tez proszę o dopisanie przy mocy, że efekt opisze MG.
3. W tym przypadku przeszkolenie wojskowe nie obejmuje prawka K – to tak jak nasza kategoria B. Nie każdy wojskowy prowadzi, a większość nauczyła się jeszcze przed wojskiem.
4. Opcja z elfem lub komórkami macierzystymi brzmi dobrze, proszę o sprostowanie tego w stosownym fragmencie.
5. Owszem, o to. Lubić można wszystko, nie do wszystkiego można mieć już talent i predyspozycje.

Bolesław VI Arr'Rith
Bolesław VI Arr'Rith
Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi Empty

PisanieTemat: Re: Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi   Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi EmptyNie Wrz 17, 2017 9:01 am

W nagrodę za dobrze napisaną KP otrzymujesz ode mnie granaty dymne zawierające substancje, która konwertuje fagi na nanokadabry - cztery sztuki. Używaj ich z rozwagą i dopisz je do swojej KP (np. w ciekawostkach).


Szanowny Ryszardzie Biały!
Twoje podanie o przyjęcie postaci zostało rozpatrzone
pozytywnie. Otrzymujesz na start 20 karteczek z czarem zwiadowczym ZZ804. Życzę udanej gry!


Król Polski Bolesław VI Arr'Rith

Sponsored content
Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi Empty

PisanieTemat: Re: Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi   Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi Empty


 
Ryszard "Biały" Gyaa`Yothn`Lathi`Pth’thya-l’yi
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: