Szybkie Menu

Richard Lipton
avatar

PisanieTemat: Richard Lipton   Nie Wrz 03, 2017 11:42 pm


Sir Richard Lipton

Podporucznik Royal Navy


Dane osobowe

Rasa: człowiek
Data i miejsce urodzenia: 18.07.2033, HMS Queen Elizabeth
Stan cywilny: kawaler
Wyznanie: Kościół Anglii

Wygląd

Przeciętnego wzrostu i raczej niewyróżniającej się budowy mężczyzna o kasztanowych włosach starannie zaczesanych do tyłu. Za najbardziej wyróżniającą się cechę charakterystyczną uznać można jego pokaźny, zadbany wąs.
Kiedy wymaga tego sytuacja, ubrany jest w nieco zbyt duży garnitur po ojcu. Materiał, mimo starannej opieki służących, po latach użytkowania nosi wyraźne ślady zużycia.  Dawna obsydianowa czerń przemieniła się w grafitowy odcień szarości, a uważny obserwator tu i ówdzie dopatrzy się dyskretnie zacerowanych przetarć.
Na co dzień Lipton preferuje stroje bardziej nieformalne. Jego garderoba składa się z kilku par ciemnych jeansów i spodni garniturowych, białych i błękitnych koszul, a na chłodniejsze dni także marynarki. Wszystkie te ubrania należały niegdyś do jego ojca, przeważającego nad nim zarówno wzrostem jak i ogólną budową ciała, a więc podobnie jak formalny garnitur są odrobinę za duże.


Charakter

Richard wykazuje cechy charakteru typowe dla flegmatyków. Cechuje go wysokie opanowanie, powaga i ostrożność. Nieprzychylni mogliby wręcz wytknąć mu bierność lub nawet tchórzostwo. Jest osobą bardzo refleksyjną. Każde zdarzenie stara się przeanalizować z wielu różnych punktów widzenia. Jego wielką pasją są dysputy filozoficzne prowadzone wieczorami w kajutach kapitańskich HMS Queen Elizabeth. W kontaktach interpersonalnych jest bardzo powściągliwy, afekcję ukazując tylko najbliższym.

Umiejętności

Jako dziecko wpływowego polityka, młody Lipton szkolony był na oficera Royal Navy.

Musztra - codzienne ćwiczenia dzieci przydzielonych do Royal Navy rozpoczynały się musztrą. Po latach zapadła ona w pamięć każdemu.

Szermierka  - jako materiał na przyszłego oficera Richard od dziecka szkolony był w posługiwaniu się bronią białą. Mimo że miecz oficerski jest raczej ozdobą, każdy oficer potrafi władać nim w zadowalającym stopniu.

Posługiwanie się bronią palną - członkowie Royal Navy szkoleni byli zarówno w zakresie strzelectwa jak i konserwacji swoich karabinów.

Nawigacja - młodzi oficerowie, na tyle na ile pozwalała na to wszechobecna mgła, szkoleni byli w zakresie nawigacji i sterowania okrętami.

Matematyka - podstawą wszelkich nauk związanych z marynarką i wojskowością jest oczywiście matematyka. Przyszli oficerowie chcąc coś osiągnąć musieli opanować ją do perfekcji.

Znajomość filozofii - fascynacja Richarda wynikła zapewne z deficytu innej kategorii rozrywek na pokładzie HMS Queen Victoria. Młody Litpon wolał studiować dzieła Milla czy Russella, zamiast spoufalać się z marynarzami grając w rugby.


Słabości

Tchórz - sam Lipton ująłby to jako ostrożność, jednak powiedzenie “ostrożności nigdy nie za wiele” w tym wypadku okazuje się być błędne.

Kłamca - Richard ma tendencję do… koloryzowania niektórych wydarzeń - głównie tych z własnym udziałem. Niejednokrotnie jego chęć wywyższenia się wprawiła go w kłopoty po tym, jak został przyłapany.


Historia

Urodzony 18.07.2033 na pokładzie HMS Queen Elizabeth. Jedyny syn Sir Williama Liptona i Chloe Collins. Jako dziecko wpływowego członka Izby Gmin został przydzielony do szkoły oficerskiej Royal Navy bez przechodzenia obowiązkowego testu G.O.A.T. (Generalized Occupational Aptitude Test) wyznaczającego przyszłe role obywateli Floty. Młody Lipton nie należał do najzdolniejszych uczniów, jednak po śmierci ojca w 2046 musiał przyłożyć się do nauki, gdyż chroniące go do tej pory wpływy Sir Liptona przepadły razem z nim. W roku 2051 ukończył szkołę oficerską i został mianowany midshipmanem. Kolejne cztery lata nie wprowadziły w jego życiu wielkich zmian i nic nie zapowiadało żeby kiedykolwiek miało się to zmienić.

Tajemnicza śmierć Kapitana Andersona i przejęcie władzy przez Lorda Pretendenta Howarda Seymoura zbiegły się jednak w czasie z nagłym awansem Richarda. Rzekomo Lipton w pojedynkę zastrzelił potwora morskiego atakującego HMS Queen Elizabeth podczas nocnej wachty, za co został awansowany do stopnia podporucznika. Samego potwora nikt nie widział ani nie słyszał. Jego martwe ciało podobno spadło do wody, a krew została zmyta przez deszcz. Sytuacja ta wyglądałaby co najmniej podejrzanie, jednak o prawdziwości historii poświadczył służący Lorda Pretendenta - Neeraj Brijesh Mbubu. W ten sposób w wieku zaledwie dwudziestu dwóch lat Richard Lipton powrócił do łask brytyjskiej śmietanki towarzyskiej, stając się swego rodzaju celebrytą. Status “zabójcy potworów” i bliskiego przyjaciela Howarda Seymoura zapewniły mu życie w dostatku.

Ciekawostki

Ukończył szkołę oficerską Royal Navy
Posiada jedną z największych prywatnych bibliotek na pokładzie HMS Queen Elizabeth, liczącą prawie trzydzieści tytułów.

avatar

PisanieTemat: Re: Richard Lipton   Sob Wrz 09, 2017 9:00 pm

1. Proszę o wytłumaczenie pochodzenia tytułu szlacheckiego (posiadanie go przez ojca). O ile się nie mylę, nadaje go tylko król Anglii (obecnie królowa), a na statku takowego nie macie.
2. Szkoła oficerska… ale gdzie? Na okręcie? Rozumiem stworzenie na potrzeby obrony czegoś na wzór bardzo uproszczonej armii angielskiej, rozumiem też powołanie prowizorycznych Izb, ale szkoła wojskowa? Na okręcie? Ba, brytyjska Royal Navy?
3. Posługiwanie się bronią palną – tak samo jak u Twoich poprzedników, mam pytanie o dostępność amunicji dla celów szkoleniowych.
4. To tylko uwaga na marginesie, ale sądzę, że logiczne byłyby choć drobne problemy ze zdrowiem (w końcu całe swoje życie spędził na statku).
W tym przypadku także uważam, że mógłbyś bardziej rozbujać się z kartą, nie jest przesadnie obfita w treść i naszpikowana szczegółami.

 
Richard Lipton
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: