Szybkie Menu

Jeremy Shepherd
avatar

PisanieTemat: Jeremy Shepherd   Nie Wrz 03, 2017 11:00 pm


Jeremy Shepherd

Dowódca Royal Marines


Dane osobowe

Rasa: Człowiek
Data i miejsce urodzenia: 19 stycznia 2023, HMS Queen Elizabeth
Stan cywilny: Kawaler
Wyznanie: Kościół Anglii

Wygląd

Posiadający 198cm wzrostu dobrze zbudowany mężczyzna w sile wieku. Gładko ogolony i ostrzyżony w typowo wojskowym stylu. Jego codziennym strojem jest połatana w kilku miejscach czerwona bluza mundurowa z białymi pagonami spięta znoszonym białym pasem obciążonym przez kaburę z pistoletem. Całokształtu dopełniają granatowe spodnie oraz zawsze wypastowane czarne skórzane buty. W czasie akcji przeprowadzanych z podwładnymi ubiera standardowy mundur Royal Marines, brązowe trepy i zielony beret.

Charakter

Żołnierz z krwi i kości w stosunkach z innymi ludźmi powściągliwy by nie powiedzieć oschły. Wytrącenie go z równowagi jest praktycznie niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że każde towarzystwo i osoba są dla niego jednakowi. Rzeczą znaną jest, że nie przepada za politykami oraz cywilami nie znającymi swojego miejsca w szeregu. Wysoko ceni u innych cechy takie jak honor, szczerość, oddanie ojczyźnie.

Umiejętności

Musztra - Każdy członek Royal Marines ma kontakt z musztrą od pierwszego dnia. Nie jest to tylko znajomość odpowiednich marszy, salutów oraz zachowań w czasie uroczystości. Pomaga to zgrać się z innymi członkami oddziału a godziny deptania po głównym pokładzie świetnie integrują żołnierzy.

Szermierka - Każdy oficer Royal Navy przy swoim awansie otrzymuje miecz oficerski. Jednak tylko głupiec nosi miecz nie wiedząc jak się nim posługiwać. Walka bronią białą od wieków hartowała charaktery wybitnych oficerów Jej Królewskiej Mości.

Broń palna - Pomimo chwały jaką niewątpliwie zapewnia walka bronią białą, dzisiejszy świat należy do broni palnej. Każdy członek Royal Navy a tym bardziej Royal Marines jest zobowiązany do ćwiczeń strzeleckich. Prędzej wyschną wody kanału La Manche niż żołnierze Jej Królewskiej Mości przyniosą hańbę swemu krajowi chybiając celu.

Nawigacja - We mgle żadna metoda nawigacji nie działa. Nie oznacza to jednak, że wiedza o tym jak nawigować zanikła. Pewnego dnia mgła się podniesie a wtedy trzeba będzie wrócić do swoich portów.

Taktyka - Żołnierz nie znający taktyki to trup. Oficer nie znający taktyki to trup z setką kompanów. Szkolenie oficera Royal Marines obejmuje nie tylko abordaże i walkę morską ale również dawne techniki walki na lądzie i przeprowadzenia desantu.

Słabości

Przywiązanie do swoich ludzi - Jeremy jest przywiązany do swoich podwładnych. Pomimo surowego traktowania i utrzymywania żelaznej dyscypliny prędzej zginie niż zostawi ich na pastwę losu.

Honorowy - Cnota która jest również przekleństwem. Jeremy nigdy nie strzeli uciekającemu przeciwnikowi w plecy, ale również nic nie zmusi go do kłamstwa. Sprawiło to, że kilka razy w swojej karierze wypadł z łask rządzących i jedynie jego wysokie kwalifikacje utrzymały go na stanowisku.

Historia

Urodzony 19.01.2023 na pokładzie HMS Queen Elizabeth. Syn Johna oraz Ann Shepherd. Jego ojciec był jednym z wojskowych techników pracujących przy obsłudze Sea Harrierów stacjonujących na pokładzie nowego lotniskowca HMS Queen Elizabeth. Matka natomiast była jednym z oficerów mających nadzorować ruch samolotów na pokładzie. Małego Jeremiego wychowywano więc w duchu szacunku do technologii i od małego starano się zaszczepić w nim pasję do tworów rąk ludzkich. Jednak spędzanie dni pod pokładem w dusznych i głośnych warsztatach nie było dla niego. Kiedy tylko mógł wykradał się na główny pokład i oglądał członków Royal Marines ćwiczących musztrę, strzelanie lub walkę wręcz.
W wieku ośmiu lat został skierowany na G.O.A.T. (Generalized Occupational Aptitude Test). Gdy wyniki egzaminu oraz pierwszy przydział trafiły do jego rodziców nie kryli zdumienia. Zamiast do warsztatów jako pomocnik trafił do szkółki kadetów Royal Navy zorganizowanej przez dowództwo Floty.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu Jeremy'ego było ukończenie szkoły oficerskiej z wyróżnieniem oraz otrzymaniem stopnia Lieutenant. Kolejnym krokiem w karierze Shepherda było skierowanie do oddziału Royal Marines zajmujących się bezpieczeństwem floty. Jednostką dowodził w tym okresie Komandor Adam Carter. Był to człowiek ceniący sobie ciszę, spokój i wygodę. Przez to cierpiała dyscyplina w oddziale oraz jego skuteczność bojowa. Właśnie to stało się przyczyną zatargu pomiędzy młodym Shepherdem a jego przełożonym. Jeremy jak na młodzika przystało chciał wszystko zmienić, ale nikt w tym czasie nie zwracał na niego uwagi. Dopiero po incydencie z stycznia 2051 jego głos usłyszano na samej górze. W chwili ustąpienia Adama Cartera postanowiono na jego miejsce awansować właśnie Shepherda. Duży wpływ na tę decyzję miała postawa oficera w czasie akcji zabezpieczenia okrętu po incydencie. Od tamtego czasu Shepherd zmodernizował protokoły postępowania w czasie zagrożenia statku. Wprowadził żelazną dyscyplinę wśród swoich ludzi i jako pierwszy z dowódców Royal Marines rozpoczął instruktaże w szkółce oficerskiej. Na przestrzeni kolejnych lat wyrobił sobie opinię człowieka odpowiedzialnego i solidnego na którym mogą polegać kolejni przywódcy Floty.Ostatnio zmieniony przez Jeremy Shepherd dnia Nie Wrz 10, 2017 3:43 pm, w całości zmieniany 1 raz

avatar

PisanieTemat: Re: Jeremy Shepherd   Sob Wrz 09, 2017 9:08 pm

1. „Każdy oficer Royal Navy przy swoim awansie otrzymuje miecz oficerski.” – Skąd bierzecie miecze? Tak jak w przypadku Liptona mam pytanie o zasadność utworzenia wśród walczących o życie rozbitków szkoły oficerskiej.
2. Tak samo w przypadku broni palnej – jak uzupełniano amunicję, a jeśli tego nie robiono, dlaczego pozwalano ją młodzieży marnować?
4. „Szkolenie oficera Royal Marines obejmuje nie tylko abordaże i walkę morską ale również dawne techniki walki na lądzie i przeprowadzenia desantu.” – Jak rozumiem, jest to wiedza li i jedynie teoretyczna, niepoparta żadnym doświadczeniem praktycznym (mówię tu o desancie i walce terenowej).
5. „Dopiero po incydencie z stycznia 2051 jego głos usłyszano na samej górze.” – Proszę o przybliżenie szczegółów tego incydentu.
Generalnie nie jest źle, chociaż tak jak w przypadku Twoich kompanów sądzę, że mógłbyś nieco bardziej zaszaleć z treścią (chociażby w punktach „wygląd” i „charakter”). Jeżeli nie planujesz żadnych dodatkowych ciekawostek, usuń, proszę, ten element KP.

avatar

PisanieTemat: Re: Jeremy Shepherd   Nie Wrz 10, 2017 4:07 pm

1. Miecze są pamiątkami po pierwszych oficerach którzy zaokrętowali się w dniu katastrofy. Moja wina, że nie sprecyzowałem tego w karcie. Oręż jest przekazywany razem z urzędem gdy poprzedni właściciel musi je opuścić. Co do szkoły oficerskiej to jak rozumiem informacje zawarte w PW wyjaśniają zasadę jej działania i powstania?
2. Podobnie jak w informacji w PW. Chwilowo jeszcze starcza zasobów na takie zabawy.
4. Oczywiście. O ile jesteśmy diabłami morskimi i mistrzami walki na chwiejnym okręcie to obecni Marines znają ląd jedynie z opowieści swoich ojców.
5.

avatar

PisanieTemat: Re: Jeremy Shepherd   Wto Wrz 19, 2017 9:00 pm

W porządku. Czy pola w KP będą zgodnie z zapowiedzią rozwijane?

avatar

PisanieTemat: Re: Jeremy Shepherd   Sro Wrz 20, 2017 8:25 pm

Oczywiście. W miarę postępów podczas poznawania tego egzotycznego kraju w KP będą się pojawiać stosowne aktualizacje posiadające aprobatę władz.

avatar

PisanieTemat: Re: Jeremy Shepherd   Sob Wrz 23, 2017 1:48 pm

Szanowny Panie Shepherd!
Twoje podanie o przyjęcie postaci zostało rozpatrzone
pozytywnie. Pamiętaj o założeniu komunikacji i relacji. Życzę udanej gry!


Król Polski Bolesław VI Arr'Rith

Sponsored content

PisanieTemat: Re: Jeremy Shepherd   


 
Jeremy Shepherd
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Shaylyn Shepherd
» Kaj Dersen
» Hugo Isaac Jeremy Jefferson

Skocz do: