Szybkie Menu

Lara Zantkowska
avatar

PisanieTemat: Lara Zantkowska   Pią Wrz 01, 2017 10:38 pm


Lara "Jaskółka" Zantkowska

Cywil  | Sierota


Dane osobowe

Rasa: Człowiek
Data i miejsce urodzenia: 20 grudnia 2052
Stan cywilny: Panna
Wyznanie: Katolickie

Wygląd

Co można powiedzieć o Larze? Na pewno to, że na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od innych, ludzkich dzieci. Jest średniego wzrostu dziewczynką o szczupłej budowie ciała i jasnej skórze. Tylko w niektórych miejscach widać siniaki i niegroźnie zacięcia powstałe w trakcie zabawy. Oprócz tego można zauważyć, że Lara jest już w takim okresie dojrzewania, że jej klatka piersiowa nie jest już płaska, lecz widać niezbyt duże piersi. Nadal jednak nie posiada wcięcia w talii, a jej biodra nie są jeszcze zbyt szerokie. Co się natomiast tyczy lica dziewczynki, jest ona zwykle dosyć blada, dlatego niepoinformowanym może się wydawać czasami, że coś jej dolega. Taka jest jednak jej uroda i nigdy nie czuła się z tym źle. Przechodząc dalej, należy zwrócić uwagę na oczy Lary. Ich brązowy kolor odziedziczyła po ojcu. Zwykle są one przygaszone, lecz gdy dziewczynka się cieszy, zdają się nieraz błyszczeć. Natomiast włosy dziewczynki, choć również koloru brązowego, to jednak przywołują wspomnienie jej matki, ponieważ to głównie do niej podobna jest Lara. Jej matka miała takie same włosy jak córka, czyli proste, do łokci. Choć tylko swojej rodzinie tylko dziewczynka zwykła związywać je w kucyk. Przechodząc do ubioru Lary... Nie jest wybredna, lecz nie przepada za sukienkami i różowym kolorem. Bardziej woli nosić spodnie i wygodne bluzki w spokojnych kolorach.

Charakter

Opiekunowie i dzieci z sierocińca znają Larę, jako grzeczną, radosną dziewczynkę, która nie przejmuje się przeszłością i z optymizmem patrzy w przyszłość. To nie jest jednak cała prawda o niej. Tak naprawdę Lara nie lubi nikogo sobą martwić, przy wszystkich udając dobre samopoczucie, a w samotności wylewając gorzkie łzy. Z całych sił próbuje zwalczyć żal po stracie rodziców, broniąc się przed negatywnymi uczuciami, opowiadając wszystkim dowcipy i kpiąc z różnych rzeczy. Ale jak długo da radę udawać, że nic się nie stało? Przecież nadal w głębi serca nie umie przeboleć tej straty. Na szczęście nie jest sama. Ma wielu przyjaciół, którzy są dla niej wszystkim. Uwielbia spędzać z nimi czas, a w razie konieczności jest gotowa zrobić dla nich wszystko. Lojalność jest dla niej ważną cechą i jeśli komuś zaufa, nie zawiedzie go w potrzebie.

Magia i bronie magiczne


Nazwa: Magiczna broń
Typ: Czary osobiste
Wygląd: Lara za sprawą magii przybiera postać dowolnej broni białej lub palnej.
Funkcja: Choć osobiście nic nie zyskuje dzięki tej mocy, to jednak może być dobrą towarzyszką i wsparciem dla osób, które potrafią posługiwać się bronią. W takim przypadku staje się orężem ów osoby.
Limity: Może zmienić postać tylko raz na sesję. Wszelkie uszkodzenia broni zostawiają ślad na ludzkim ciele dziewczyny. Jeśli natomiast broń zostanie zniszczona, Lara nie może powrócić do ludzkiej postaci, dopóki zniszczenia nie zostaną naprawione. Przy definitywnej kasacji broni, dziewczyna ginie. Jeśli natomiast chodzi o właściwości broni palnej, nie potrzebuje ona dodatkowych naboi. Jednak strzelać może w jednym poście i potrzebuje jednego postu odpoczynku. Celność jest zależna od umiejętności bojowych jej towarzysza.

Umiejętności


Gotowanie- Nauczyła się tego w sierocińcu, pomagając opiekunkom w kuchni. Nie widzi problemu zarówno w obraniu wielu kilogramów ziemniaków jak i w przyrządzeniu niezbyt skomplikowanych potraw.

Podrabianie pisma- Nauczył ją tego ojciec, gdy jeszcze żył. Był on znakomitym fałszerzem, za co niestety w końcu zapłacił życiem. Jak na razie, Lara używa tej umiejętności głównie do podrabiania podpisu opiekunów z sierocińca w uwagach szkolnych.

Włamywacz- Kolejna umiejętność starego Zantkowskiego. Choć Lara nie ma takiego talentu jak ojciec, to daje radę włamać się do cudzych mieszkań lub sejfów. Chyba, że mają one jakieś silniejsze zabezpieczenia. Wtedy może sobie nie poradzić.

Gra na skrzypcach- Jej matką była nauczycielką muzyki i miłośniczką utworów klasycznych. To dzięki niej Lara nauczyła się grać kilka prostych utworów.

Kondycja- Lara zawsze była ruchliwym dzieckiem. Nadal kocha szaleć z przyjaciółmi. Bieg na długi dystans nie sprawia jej zbytnich trudności.

Doskonała pamięć- Lara jest niczym mały dyktafon lub aparat. Z łatwością zapamiętuje to, co słyszy lub widzi. Dzięki temu odtworzy drogę, którą szła lub wyrecytuje słowa zasłyszane nawet kilka dni wcześniej.

Śpiew- Opiekunowie w sierocińcu twierdzą, że pięknie śpiewa, choć wstydzi się to robić przed duża publicznością.

Słabości


Pływanie- Jest pływackim beztalenciem, dlatego trzyma się z dala od rzek. Próba przepłynięcia takiej, niechybnie skończyłaby się utonięciem.

Psy- Ma uraz do tych zwierząt. W wieku siedmiu lat została ugryziona przez owczarka, dlatego gdy teraz widzi psa, który dałby radę zrobić jej krzywdę, omija go szerokim łukiem.

Magia- Niby przywykła już do swojej mocy, to jednak nadal boi się, że może kiedyś nie dać rady znów zmienić się w człowieka i utknie w postaci broni. Dlatego niechętnie się zmienia i nie zaufa byle komu. Oprócz tego nienawidzi, gdy ktoś traktuje ją jak przedmiot zapominając, że jest żywą istotą.

Języki obce- Próbowała kiedyś nauczyć się Angielskiego. Bezskutecznie, dlatego w życiu nie dogada się z kimś, kto nie mówi po Polsku.

Lęk wysokości- Ze wspinaczką na drzewo lub dach piętrowego domu, dziewczynka nie ma żadnego problemu, lecz lot nad miastem jakąkolwiek maszyną lub tym podobne ekscesy, to dla niej stanowczo za wiele.

Zaufanie- Nie pomoże komuś, komu nie ufa. Dlatego, jeśli ktoś obcy spróbuje jej użyć, gdy jest w postaci broni, nie będzie się słuchać. Stępi miecz lub zablokuje strzelbę.

Żarty- Lara posiada pewien mechanizm obronny na stres. By nie wpaść w rozpacz, stara się wszystko obrócić w żart. Zostanie ranna? Zacznie rzucać sucharami. Ktoś umrze? Zaśmieje się na pogrzebie twierdząc, że zmarłemu po drugiej stronie będzie lepiej. Czasami zapomina, że w różnych sytuacjach powinna zachować powagę.

Surowe mięso- Choć dziewczynka nie jest wybredna, jeśli chodzi o kuchnię, to w życiu nie zje świeżo obrobionego zwierzęcia. Po prostu ją to obrzydza. Zje dopiero odpowiednio przygotowane mięso. Głównie chodzi tu o widok wnętrzności zwierzęcia, oraz jego krwi.

Siła- jak to dziecko, nie jest w stanie zbyt wiele unieść. Nie proponujcie jej więc brania na plecy ciężkiego plecaka, bo po prostu będzie wszystkich spowalniać.

Historia

Jak zaczęło się życie Lary? Normalnie, jak większości Warszawskich dzieci, czyli na miejscowej porodówce. Matka dziewczynki była tam lekarką, dlatego cieszyła się, kiedy przy narodzinach jej córki asystowało kilku jej przyjaciół. Mała Zantkowska stała się wręcz ulubienicą oddziału. Szkoda tylko, że aż do piątego miesiąca życia, nie ujrzała ona swojego ojca. Zajmował się on wtedy jakąś szemraną robotą, wraz ze swoimi kumplami. Bo trzeba wam wiedzieć, że Wojciech Zantkowski oficjalnie był człowiekiem bezrobotnych, lecz nieoficjalnie znany był przez niektórych, jako znakomity fałszerz i włamywacz. Właśnie z tego powodu odsiadywał wyrok w więzieniu, na dwa lata przed tym, jak poznał swoją przyszłą żonę, Klarę. I choć przysięgał jej, że skończy ze swoją przeszłością, to jednak wyszło jak wyszło. Kobieta mimo to go kochała i nie zabraniała mu widywać się z córką. A mała Lara szybko stała się jego oczkiem w głowie. W chwilach wolnych od szkoły, zabierał ją do piwnicy i uczył wszystkiego, co sam potrafił. Nie w celu uczynienia z niej swojej następczyni, nie. Chciał po prostu, by potrafiła sobie poradzić w różnych sytuacjach, które mogły jej się kiedyś przytrafić. A Lara? Była zawsze chętna do nauki i z radością spędzała każdą możliwą chwilę z ojcem. Warto również wspomnieć, że to właśnie dzięki niemu odkryła swą moc i nauczyła się z niej korzystać. Aż pewnego dnia...

To był piątek, godzina popołudniowa. Wracając tego dnia ze szkoły, Lara nie podejrzewała, że w jej domu mogło stać się coś złego. Gdy jednak dotarła na miejsce okazało się, że z jakiegoś powodu drzwi były otwarte. I gdy weszła do środka... Znalazła tam martwe ciała swoich rodziców. Matka miała widoczną ranę postrzałową na środku czoła, a ojciec liczne rany kłute na klatce piersiowej. Przerażona dziewczynka szybko pobiegła po sąsiadkę, która wróciła do swojego domu kilka minut przed Larą. Zaalarmowała ona służby porządkowe i zaopiekowała się dziewczynką, do czasu, aż została ona zaprowadzona przez pewnego mężczyznę do budynku sierocińca, w którym miała zostać do czasu, aż nie znajdą się jacyś jej krewni lub nie zostanie zaadoptowana.

Minął rok i tak jak podejrzewała dziewczynka, wszyscy jej krewni, albo nie żyli, albo byli trudni do odnalezienia. O ile służbom w ogóle chciało się ich szukać. W końcu była tylko kolejnym dzieckiem, które straciło rodziców... Co się natomiast tyczyło jej życia w sierocińcu, to nie czuła się tam zbyt dobrze. Miała co prawda przyjaciół, a opiekunowie bardzo ją lubili, to jednak czuła się tam nieswojo. Głównie ze względu na smutek, jakim emanowało to miejsce. Jakby tego było mało, wielu podopiecznych cierpiało na chorobę sierocą. Dzieciaki potrafiły przez cały dzień nie wydusić z siebie ani słowa, a nocami zalewały się łzami, budząc przy tym wszystkich w pokoju. Lecz... Jakoś musiała sobie z tym poradzić. I tak mijają jej dni, bez jakichkolwiek prognoz na zmianę...

Ciekawostki


- Niby nie jest już małym dzieckiem, lecz nadal ma swoją ulubioną maskotkę. Jest to biały, pluszowy królik, który pomaga jej zasnąć.
- W sierocińcu panuje zasada, że wszystko jest wspólne. Mimo to Lara nie pozwala nikomu dotykać swoich skrzypiec. Oprócz medalionu ze zdjęciem, jest to jedyna pamiątka po jej matce.
- Marzy o zostaniu lekarką jak jej matka.
- Uwielbia cytrusy i truskawki. Nie przepada za śliwkami.
- Jaskółką jest nazywana głównie przez opiekunów w sierocińcu, lecz innym też pozwala tak na siebie mówić.
- Najbardziej lubi się zmieniać w broń palną.
- Uwielbia czytać książki przygodowe i wyobrażać sobie, że też w takich uczestniczy.
- Posiada książkę z żartami, w której jest ukryty... Podręcznik do medycyny.
- Marzy o małym gryzoniu.

 
Lara Zantkowska
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: