Szybkie Menu

Polmira De'Kharr
avatar

PisanieTemat: Polmira De'Kharr   Sro Sie 30, 2017 12:00 am


dr Polmira Ludomiła De'Kharr

Pracowniczka naukowa, wykładowczyni na UW | dr taumaturgii ogólnej UW


Dane osobowe

Rasa: Człowiek
Data i miejsce urodzenia: styczeń 2031 (urodziny obchodzi 13.09)
Stan cywilny: Panna
Wyznanie: Rzymskokatolickie

Wygląd


Charakter

Polę można opisać tak naprawdę jednym słowem: wulkan. Jest kobietą o ogromnym temperamencie i energii, chyba nie ma dnia, w którym by nią nie tryskała na prawo i lewo. Gada dużo, ale sensownie, nie papla byle paplać. W jej głowie rodzi się wiele pomysłów jednocześnie, które stara się wprowadzać w życie. Jest osobą racjonalną, a jednocześnie pełną optymizmu – w jaki sposób zapewne zapytacie? Czerpie radość z każdego dnia, zdając sobie jednak sprawę z tego, że wcale świat nie jest taki kolorowy. Że gdzieś na zachodzie w Gehennie w obozach koncentracyjnych balrogów pracują ludzie… I to napędza ją do działania. De’Kharr wierzy, że kiedyś uda im się pozbyć tego plugastwa. Prędzej czy później.
Ambitna żmija – jak postawi sobie coś za cel, to go osiągnie, niezależnie od tego, jak bardzo byłoby ciężko. Jest przy tym perfekcjonistką, przez co chałupnicze rozwiązania ani trochę jej nie satysfakcjonują. Wszystko musi być idealne od początku do końca – i tego też wymaga od ludzi, którymi kieruje, a także od swoich studentów. Wymaga wiele od innych, ale także i od siebie. Pola jest sumienna w tym co robi, nigdy nie przychodzi na zajęcia „z buta”, zawsze jest na nie porządnie przygotowana. Bo jak robić to raz, a porządnie.
Niestety każdy ma jakieś wady… Pola jest pedantką. I to taką maniakalną. Ubrania ma ułożone kolorystycznie, złożone w idealnie równą kostkę. Wszystko ma swoje miejsce z dokładnością co do milimetra i jeżeli coś jest przesunięte chociaż o centymetr, to szlag ją tafia. Codziennie sprząta w mieszkaniu. Ma tak czysto, że bez problemu można by jeść z podłogi. Niektóre talerze w restauracjach są brudniejsze niż jej podłoga… Do tego jest uparta. Jak osioł… co potrafi być w wielu momentach bardzo, ale to bardzo irytujące dla otoczenia. Jak sobie coś ta baba ubzdura, to nie wybijesz jej tego z głowy za żadne skarby.
Pola jest posiadaczką ciętego języka… w który nie potrafi nigdy się ugryźć. Choć w wielu momentach swojego życia powinna przysłowiowo zamknąć buzię na kłódkę, to nigdy tego nie robi. Potrafi być szczera, aż do bólu, przez co wiele osób jej nie lubi… bo nie mówi słodkich kłamstewek, nie owija w bawełnę, tylko rzuca prosto z mostu.

Magia i bronie magiczne

Nazwa: Telekineza
Typ: Czar osobisty
Wygląd: Jak na telekinezę przystało - samoistnie unoszące się w powietrzu przedmioty.
Funkcja: Czysto użytkowa, ułatwiająca znacznie Poli życie. Przenoszenie masy książek z jednego końca uniwersytetu na drugi, bez konieczności używania wózka widłowego, rzucanie kreda w przeszkadzających studentów (nigdy nie pudłuje!), sprzątanie bez wstawania łóżka i tak dalej, i tak dalej. Pola może używać czaru na kilku rzeczach jednocześnie, każde kontrolując z osobna.
Limity: Czar nie działa na istoty żywe. Łączna waga podnoszonych przy pomocy telekinezy przedmiotów to 50 kilogramów.

Umiejętności

⁕ Prawo jazdy kategorii K, zdane za pierwszym razem.
⁕ Posługuje się płynnie w mowie i piśmie językiem angielskim, hiszpańskim i niemieckim. Zna również łacinę w stopniu biernym i liznęła podstawy elfickiego, którego wciąż się uczy.
⁕ Pola jest szczęśliwą posiadaczką pamięci fotograficznej. Przez co nigdy nie miała problemów z zapamiętywaniem wielu dużej ilości materiału. Studenci, którzy jej podpali na zajęciach, mają przerąbane. Nigdy im tego nie zapomni...

Słabości

⁕ Musi nosić okulary, czy tego chce, czy nie. Bez nich jest ślepa prawie niczym kret. Widzi tylko i wyłącznie zamazany obraz. Jest do tego stopnia beznadziejnie z jej wzrokiem, że nie jest w stanie założyć soczewek kontaktowych, a okularów zawsze szuka po omacku.
⁕ Spory biust, spore problemy - i nie mowa tu tylko o konieczności szycia biustonoszy na wymiar czy braku możliwości spania na brzuchu. Przede wszystkim chodzi o bóle kręgosłupa, na które Pola cierpi.
⁕ Pedantyzm to rzecz, która utrudnia życie nie tyle co samej Poli, co osobą w jej otoczeniu. Wszystko musi być ułożone idealnie, niczym od linijki. Choć jest z nią tak źle, że jakby miała się ewakuować z płonącego budynku, a obraz przypadkowo by wisiał krzywo, to by się zatrzymała i go poprawiła.
⁕ Kompleks młodszej siostry. Pola od najmłodszych lat czuła się gorsza od Izbora, co powoduje, że robi wszystko, by temu zaprzeczyć. Chce zdobyć tytuł profesorski w młodszym wieku, niżeli jej brat. Jak się okazuje, że jest w czymś lepsza, to czuje z tego powodu ogromną satysfakcję, a jak nie... to dostaje po prostu świra i ta sprawa nie daje jej spokoju przez najbliższe kilka tygodni.

Historia

Ciekawostki

⁕ Według rodziców Poli jej imię oznacza "Niosąca Polsce pokój". W praktyce nie oznacza nic, ale nie przemówisz im do rozsądku. Kto by zrozumiał elfy i ich dziwne pomysły? I tak wszyscy mówią na nią po prostu Pola.
⁕ Została podrzucona pod drzwi sierocińca, gdy była niemowlakiem. Jej biologiczni rodzice nie zostawili żadnej kartki, jak się nazywa, kiedy się urodziła. We wrześniu tego samego roku została adoptowana przez państwo De'Kharr i właśnie dzień, w których została ich córką obchodzi jako swoje "urodziny".
⁕ Od października zamierza zacząć się habilitować. Nie może być przecież gorsza od brata!
⁕ Pola jest posiadaczką czarnego niczym smoła ogiera o ogromnym temperamencie, którego nazwała Onyks. De'Kharr jest jedyną osobą, która może Onyksa dosiadać. Każdą inną zrzuca ze grzbietu.

 
Polmira De'Kharr
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: