Szybkie Menu

Sir Ludwik Narutowicz
avatar

PisanieTemat: Sir Ludwik Narutowicz   Nie Sie 27, 2017 11:41 pm


Podpułkownik Ludwik Narutowicz

Podpułkownik | agent AGAT


Dane osobowe

Rasa: Człowiek
Data i miejsce urodzenia: Białystok, 12.12.2033
Stan cywilny: Żonaty
Wyznanie: Buddyzm

Wygląd


Ludwik jest dość wysokim mężczyzną, o wiele centymetrów przerasta niejednego człowieka i elfa, dokładnie to mierzy siedem stóp. W zamian jego ciało nie wyróżnia się jakimś szczególnym umięśnieniem, poza nogami oraz klatką piersiową jest raczej przeciętne. Jego kości policzkowe i broda są mocno podkreślone, przez co stwarzają pozór zaostrzonych. Włosy jegomościa są kruczoczarne i gęsto obsiane na jego głowie, mimo że są zdrowe i czyste, to Narutowicz nie przykłada się do ich czesania. Oczy ma koloru zielonego, tak samo jak jego dziadek i inni przodkowie. Usta jego są za to blade i pozbawione jakiegokolwiek wyrazu.
Codziennym strojem rycerza jest ciemno-fioletowy długi płaszcz w którym czuje się najbardziej swobodnie, a par takich płaszczy ma bardzo wiele, niektóre mają przyszywane klejnoty -cyrkonie-  inne nie. Poza zamkiem, bądź na patrole lub misje, Ludwik zakłada swój mundur.

Charakter


Ludwik urodził się w ciszy i taki pozostał przez wiele lat, zawsze był spokojny, nawet zgrzyty ze swoimi starszymi braćmi znosił lekko, mimo to nigdy nie pozwolił sobie w kasze dmuchać. Teraz kiedy jest już dorosły, nadal jest nieustępliwy, ale już nie aż tak bierny jak wcześniej. Czerpie przyjemność z życia, lubi dobrze zjeść czy wypić, choć stara się stronić od alkoholu, który kiedyś napsuł mu trochę krwi.  To czego nikt by się po nim nie spodziewał, jest chciwość, którą skrzętnie ukrywa. Marzy o coraz potężniejszych artefaktach. Przez życiowe przejścia, stał się sceptyczny i podejrzliwy. Lubi ludzi, którzy lubią jego, jest ich zasadniczo mało. Wynika to z tego, że po prostu nie mieli okazji go lepiej poznać, jest typowym okazem samotnika. Głęboko wierzy w reinkarnację, choć do kilku innych rzeczy z Buddyzmu podchodzi sceptycznie.

Magia i bronie magiczneNazwa: Miecz Kości

Typ: Broń

Wygląd: Miecz kości to jednoręczny miecz, o całkowicie białym zabarwieniu. Jedynie jego rękojeść jest innego, bo czarnego koloru. Miecz wygląda jakby był wykonany z kości, skąd czerpie swoją nazwę. Podczas używania jego mocy, runy na nim jarzą się zieloną poświatą.

Funkcja: Miecz zwiększa siłę i prędkość użytkownika, pozwalając mu walczyć bardziej efektywnie. Raz na jakiś czas broń może zadać obszarowe obrażenia, poprzez wbicie go w ziemię i wypowiedzenie słów z Buddyjskiej modlitwy. Czar miecza paraliżuje wszystkich obecnych dookoła użytkownika na dwadzieścia sekund, po tym czasie ofiary czują przeszywający ból całego ciała.

Limity: Czar paraliżujący może zostać użyty po naładowaniu się energii [3 posty], a potem drugi raz w ciągu walki [po kolejnych 5 postach]. Sam użytkownik po jego użyciu rani swoje ręce i jest to dość bolesne. [moja propozycja]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nazwa: Egida Ochronna: Kruki

Typ: Egida

Wygląd: Po użyciu Egidy dookoła użytkownika pojawia się kilka kruków, które latają wokół niego w celu zapewnienia mu bezpieczeństwa. Po wszystkim wyimaginowane stworzenia dość spektakularnie lecą w górę i nurkują pod ziemię, gdzie znikają na dobre.

Funkcja: Ochrona przed bronią palną i bronią psychologiczną różnego rodzaju.

Limity: [czekam na propozycję MG]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nazwa: Budda

Typ: Enpis bojowy

Wygląd: Po wypowiedzeniu słowa klucza, przed użytkownikiem pojawia się lewitujący Budda, który naturalnie według obrazków z książek, siedzi po turecku, uśmiecha się i jest pulchny. Ma około jednego metra wysokości, nie licząc od stóp a od pozycji którą przybiera - i nigdy nie zmienia. Podczas ataku jego mimika twarzy ulega diametralnej zmianie i wygląda na rozwścieczoną.

Funkcja: Próbuje związać walką przeciwnika i skupić na sobie jego uwagę, tak żeby przywoływacz mógł od tyłu zająć się problemem. Potrafi też leczyć proste urazy.

Limity: [Propozycja mg]Umiejętności


Jazda Konno
Walka Mieczem
Obsługa Broni Palnej; Pistolety z dużym odrzutem (np. Colt)
Gotowanie
Surwiwalistyka
Bardzo szeroka znajomość historii

Słabości


-Paniczny strach przed pająkami, mimo tego że Ludwik jest zaznajomiony z surwiwalem to nigdy nie przemógł się do polubienia tych pokrak.
-brak większych zdolności interpersonalnych, w skrócie to Ludwik jest typem samotnika

Historia


Ciekawostki

- Ma prawo jazdy kategorii K
- Jest mężem pół-elfki i ojcem małej dziewczynki
- Jest smakoszem dobrego wina
- Lubi grać w pokera
- Jest wręcz uzależniony od herbaty
- Jest Honorowym Rycerzem
- Kiedyś był rasistą, ale to się zmieniło
- Jego koń nazywa się tak jak jego enpis, Budda.
- Jego marzeniem jest założenie rodzinnej knajpy
- jest potomkiem Pierwszego Prezydenta I RP


 
Sir Ludwik Narutowicz
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: