Szybkie Menu

Edukacja
Bolesław VI Arr'Rith

PisanieTemat: Edukacja   Wto Sie 22, 2017 11:45 pm

Pomimo kryzysu, w Polsce nadal kładzie się spory nacisk na edukację młodzieży. Chaos wojenny utrudnił szerzenie nauki na terenach wiejskich, wskutek czego dość alarmującym problemem jest tamtejszy wzrost analfabetyzmu, jednak w bezpiecznych miastach dzieci mogą spokojnie chodzić do szkoły, a młodzi ludzie studiować.
Ścieżkę edukacyjną rozpoczyna obowiązkowa, 8-klasowa szkoła podstawowa, po której można zaniechać dalszej nauki lub kontynuować ją w szkole średniej, zawodowej lub technicznej. Alternatywą dla tej drogi jest podjęcie po podstawówce nauki rzemiosła (w warsztacie specjalisty), które przeżywa obecnie renesans.
Na zdolnych i ambitnych czekają studia. Ich prestiż wzrósł w stosunku do sytuacji sprzed wojny – ograniczono liczbę „śmieciowych” kierunków, zaostrzono wymogi stawiane przed kandydatami, przywrócono egzaminy wstępne, a studentów nikt na siłę nie przepycha na kolejny rok. Reforma szkolnictwa wyższego miała na celu wykształcenie kompetentnych specjalistów, toteż tytuł magistra znaczy dziś więcej niż przed Zaćmieniem.
Prócz pielęgnowanych dyscyplin wiedzy tradycyjnej – jak medycyna, prawo, architektura i szereg innych – powstało także kilka kierunków związanych z magią i aktualną sytuacją świata. Budzą one obecnie spore zainteresowane, toteż poprzeczka dla kandydatów zawieszona jest wysoko. Na maturzystów czekają następujące propozycje:

Wojskowa Akademia Techniczna


- Inżynieria geomancyjna (jednolite magisterskie)
Absolwenci tego kierunku to podporucznicy wyspecjalizowani w zakładaniu magicznych umocnień stabilizujących patriosferę. Konstruują menhiry graniczne, planując ich budowę, dobierając materiały, opracowując układ run i typując ich optymalną lokalizację. Są specjalistami odpowiedzialnymi za aktualny zarys granic Polski, pracując na froncie przy instalacji nowych „kotwic rzeczywistości” i serwisowaniu starych. W żargonie wojskowym nazywani są „obeliskami”.
Co po studiach? Automatyczny przydział do Wojsk Inżynerii Geomancyjnej (możliwe wydzielenie tej formacji w przyszłości)


- Czarobezpieczeństwo (jednolite magisterskie)
Studenci tego kierunku poznają zasady funkcjonowania i tworzenia systemów magicznych zabezpieczeń obecnych na każdym kroku, jak np. pierścienie skanujące wartowników.  Uczą się sposobów wykrywania śladów aur, identyfikowania ich i tropienia, poznają sposoby ochrony informacji przed wyciekiem na zachód. Zajęcia wymagają nie tylko chłonnego umysłu i systematycznej nauki, ale też wyczucia na magię.
Co po studiach? Absolwenci znajdą pracę w ochronie, policji, a także prywatnych firmach, którym zależy na nowoczesnych systemach bezpieczeństwa. Utalentowanymi z chęcią zajmie się wywiad.


Politechnika Warszawska

- Inżynieria taumaturgiczna (I inż., II mgr)
Jeden z najbardziej obleganych kierunków. Studenci uczą się wdrażania rozwiązań magicznych w projektach obiektów technicznych, takich jak satelity jesionowo-mithrilowe, nowoczesne pojazdy bojowe, a także większość broni ze wspomaganiem magicznym. Poznają sposoby zaklinania nanokadabr w przedmiotach, aby zmienić ich funkcję, a także teorię powstawania i manipulacji samymi magicznymi cząstkami, aby wykorzystać ich potencjał w działaniu urządzeń.
Co po studiach? Życie za gruby hajs, szczególnie jeżeli jest się specjalistą z zakresu konstrukcji broni. Inżynierowie taumaturgiczni znajdą pracę w prywatnych firmach (często nawet własnych), ale też w państwowych spółkach. Znaczna ich część zatrudniona jest przy konstrukcji broni i technologii dla wojska.

- Archtektura nadprzestrzenna (I inż., II mgr)
Studenci tego kierunku uczą się o podstawach funkcjonowania przestrzeni w Przebiciach oraz innych poznanych Planach, konstruowaniu i stabilizowaniu Przebić, a także o przestrzeni magicznej rodzimego Planu Ziemi. Duży nacisk kładzie się na projektowanie feng shui wojennego. Przyszli architekci uczą się tak gospodarować przestrzenią, by wyciskać z niej maksimum potencjału magicznego.
Co po studiach? Absolwenci projektują przestrzeń miejską, linie kolejowe i obiekty wojskowe, a także pracują w bardzo wielu miejscach jako konsultanci ds. feng shui. Wyznaczają rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, harmonogram zapalania latarni w poszczególnych dzielnicach, bicia w dzwony, działania sygnalizacji świetlnej.

Uniwersytet Warszawski

- Taumaturgia ogólna (I lic., II mgr)
Jest szeroko pojętą dyscypliną starającą się usystematyzować wiedzę na temat magii. Studenci poznają teorię powstawania nanokadabr oraz fagów, klasyfikacje poznanych dotąd zjawisk magicznych, historię odkryć. Opracowują systematyki istot pochodzących z obcych Planów, starają się zrozumieć ich budowę orz funkcjonowanie.
Co po studiach? Praca konsultanta w rozmaitych agencjach rządowych, firmach związanych z przemysłem magicznym, w wojsku. Głównie praca naukowa na uczelni.

- Psychowojna (I lic., II mgr)
Interdyscyplinarny kierunek łączący w sobie elementy taumaturgii ogólnej, psychologii, biologii, wojskowości oraz nauk pokrewnych. Studenci poznają podstawy dla jegierskich zasad wojny psychologicznej, starają się zgłębiać psychikę i modus operandi jegrów. Uczą się o historycznych metodach manipulacji człowiekiem za pomocą strachu. Bardzo ważną gałęzią pracy tej katedry jest badanie psychicznych kleszczy - ich fizjologii, sposobów infekowania ludzi.
Co po studiach? Specjaliści prowadzą pracę naukową (także w terenie), współpracują z wywiadem przy śledztwach z udziałem psychokleszczy, są konsultantami przy projektach systemów psychologicznej ochrony.

- Remoralistyka (jednolite magisterskie)
Kierunek najbardziej pokrewny dawnej psychologii. Eksperci remoralistyki (inaczej zwanej resocjalizacją jegrów) usiłują zgłębić psychikę jegrów, naturę ich umysłowego połączenia z balrogami. Prowadzone prace badawcze są skupione na poszukiwaniu sposobu przywrócenia jegrów do pierwotnego stanu - do ludzi, którymi niegdyś byli. Oprócz tego specjalizują się w psychoterapiach, ze szczególnym uwzględnieniem traum po infekcji fagów lub zakażeniu kleszczem.
Co po studiach? Głównie praca naukowa, ale też praca w charakterze terapeuty pomagającego przywrócić równowagę psychiczną ludzi, którzy zetknęli się z fagami.

- Czaromatyka (I inż., II mgr)
Jeden z bardziej opłacalnych kierunków, po którym nietrudno będzie znaleźć zatrudnienie w służbach zaopatrzenia wojska oraz wojskowych laboratoriach. Od studentów wymagany jest naturalny talent do magii i spora wiedza na jej temat, ponieważ uczą się tak konstruować czary, by możliwe było zamknięcie ich prefabrykatów w obiektach, tak zwanych czaromatach, z których może skorzystać nawet mało umagiczniony człowiek. Próg rekrutacyjny nie jest zaporowy, a egzamin da się zdać, niemniej spora liczba chętnych czyni ten kierunek jednym z elitarnych.
Co po studiach? Laboratoria wojskowe lub służba w wojskach inżynieryjnych, praca badawcza.

 
Edukacja
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: