Szybkie Menu

Cyryl Pestka
avatar

PisanieTemat: Cyryl Pestka   Pon Sie 21, 2017 9:38 pm


porucznik Cyryl Pestka

3 Batalion Piechoty Zmotoryzowanej “Husaria” | Husarz


Dane osobowe

Rasa: Człowiek
Data i miejsce urodzenia: 15 czerwiec 2036
Stan cywilny: W narzeczeństwie
Wyznanie: Katolickie

Wygląd

Wysoki: zdecydowanie. Mierzy sobie 190 cm wzrostu, więc gdy przemieszcza się wśród tłumów zapewne się wyróżnia na tle niektórych. Waży 93 kilogramy i ma szybką przemianę materii.
Umięśniony: jest kupą mięśni, ponieważ dużo trenuje. Uwielbia być w formie, a ruch pomaga mu spożytkować jakoś nad wyraz dużo energii, która się w nim kumuluje. Stara się ciągle ćwiczyć i aktywnie spędzać czas, co odbija się na jego posturze. Nie wyobraża sobie życia bez ruchu, gdyby ktoś przykuł go do łóżka na resztę życia zapewne by zwariował. Na swoich umięśnionych ramionach ma tatuaże, które nic nie znaczą. Po prostu spodobał mu się wzór i tyle. Przypominają kształtem ogień, lub jakąś bestię stworzoną z cienia.
Przystojny: wystające kości policzkowe, jasna karnacja, lekko szarawa, miodowe oczy, wąskie usta, smukła i pociągła twarz. Wszystko to sprawia, że Cyryl jest przystojny. Nawet blizna, która rozciąga się od jego lewego oka do połowy jego głowy go nie zeszpeciła. Ma też jeszcze jedną bliznę, która znajduje się jego szyi po lewej stronie. Do tego stara się mieć zawsze lekki zarost na twarzy. Nie lubi mieć jej gładkiej, ponieważ powoduje to, że czuje się jak jakiś nastolatek. Wie natomiast, że jego narzeczona nie bardzo to znosi, ale cóż może na to poradzić?
Styl: maskujący? Skórzany? Ciemny? Zdecydowanie tak. Stara się nosić ubrania wygodne i takie, które dodadzą mu młodzieńczego i buntowniczego uroku. W końcu nie staje się młodszy, a jego narzeczona zdecydowanie należy do osób młodych i delikatnych. Prawdą jest, że Cyryl jest styranym człowiekiem, co widać na pierwszy rzut oka, ale nie przejmuje się tym. Lubi to, co ma i kim jest. Musi być też wygodne i bezpieczne - ciężkie czasy podobno. Ma na sobie więc ubrania w czasie służby takie, które pomogą mu zachować życie.

Charakter

Szczery i opiekuńczy: bardzo, ale tylko dla osób, które są dla niego bardzo ważne. Nie kłamstw, uważa je za coś, co hańbi honor człowieka i wie, że jeśli raz się skłamie można na zawsze stracić u kogoś zaufanie. Jednak nie twierdzi, że zawsze trzeba tak postępować - można naginać rzeczywistość, aby kogoś nie zranić. Do tego zawsze dba o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych, a zwłaszcza o swoją narzeczoną. Rodziną są dla niego także członkowie husarii.
Zabawny i wesoły: Cyryl stara się wnieść w życie ludzi, którzy go otaczają jak najwięcej radości i śmiechu. Wie, że czasy są ciężkie i jak tylko wraca z swoich misji zabiera najbliższych w miejsca, w których się rozerwą. Sam tego potrzebuje, ponieważ chyba by zwariował, gdyby był wiecznie ponurym i rzeczowym człowiekiem.
Uparty: ciężko go przekonać, że nie ma racji, ponieważ on uważa, że się nie myli - to też często doprowadza do kłótni między nim, a narzeczoną, ale nic dziwnego, gdy się ma za partnera takiego upartego osła. Odziedziczył to chyba po swojej babci, bo ona też nie lubi, gdy ktoś twierdzi, że nie ma racji.
Stanowczy: gdy trzeba podejmuje decyzje. Nie jest osobą, która jest uzależniona od innych osób. Stara się mieć swoje zdanie i decydować w trudnych sytuacjach. Nie rozumie osób, które uzależniają decyzję od innych osób, które nie mają własnego zdania i udają takie placki życiowe jakby poddali się losowi.

Magia i bronie magiczne


Nazwa: Skrzydła husarskie
Typ: Egida
Wygląd: Przybiera postać dwóch wydłużonych, wznoszących się za plecami skrzydeł z piórami o prostych, białych lotkach z niebieskimi akcentami. Ubarwienie to układa się w wzór nut.
Funkcja: Pełni funkcję obronną - skrzydła aktywnie poruszają się, zasłaniając użytkownika przed ciosami, a ich machnięcia odpędzają złowady Czarnych, oczyszczają powietrze z fagów. Mogą także odbijać niewielkie elementy, jak np. pociski. Wprawny użytkownik nie musi skupiać się nad sterowaniem ich ruchem, przy odrobinie wprawy można manipulować nimi płynnie i niemal bezwiednie.
Limity: 4 posty użycia | 2 posty przerwy


Nazwa: Misiek
Typ: enips bojowy
Wygląd: enips przybiera wygląd ciemno brązowego niedźwiedzia, który mierzy sobie 180 cm. Zwierzę posiada szerokie, mocne łapy zakończone ostrymi pazurami, którymi rozrywają przeciwnika. Niedźwiedź pochodzi z opowieści jego dziadka, który uwielbiał polować na dzikie zwierzęta. Jedną z jego opowieści była właśnie historia Miśka. Cyryl nie wie, czy była to prawda, ale zapamiętał ją tak, że do tej pory trzyma ją w swoim sercu.
Funkcja: zadaniem niedźwiedzia jest rozszarpanie przeciwnika - zanim mężczyzna w pełni aktywuje owe zwierzę biegnie on przed nim skutecznie sprawdzając przy okazji tereny.
Limity: 5 postów użycia | 2 posty przerwy


Nazwa: Kusza
Typ: broń magiczna
Wygląd: ciężka, duża kusza w kolorze połyskującego metalu. Ma spust jak w pistolecie, a naciąganie bełtów jest łatwe. Niektóre bełty są umoczone w wodzie święconej, oleju liturgicznym (do udzielania sakramentów), ekstraktu z czerwonego maku i kwiatów gryki. Do tego dochodzą jeszcze niektóre groty obłożone runami, a także wykonane ze stopionych gwoździ z ruin kościołów.
Funkcja: kusza z bełtami służą mu do ataku na przeciwnika. Natomiast celność właściciela nie jest wcale potrzebna, bo wystarczy, że Cyryl raz wyceluje, a wystrzelony bełt leci prosto w ową osobę nawet jeśli próbuje zrobić uniki.
Limity: 5 strzałów | 3 posty przerwy

Umiejętności

1. Muzyka: Cyryl uczył się grać na pianinie i gitarze od jego babci, która po utracie dostępu do internetu musiała znaleźć dla siebie jakieś konkretne zajęcia, a że zawsze marzyła o nauce gry na instrumentach to znalazła do tego idealny moment. Chłopakowi szło szybko, więc nic dziwnego, że zabrał się za liceum muzyczne. Były to jego marzenia, które dzielił z Lizą Pestka.
2. Prawo jazdy kategorii K: chłopak uczył się jeździć konno od dziecka, więc nic dziwnego, że zdał takowe prawo jazdy. Do tego jego ojciec prowadził hodowle koni. Jest związany z tymi zwierzętami.
3. Umiejętność posługiwania się bronią białą: chodził od 10 roku życia na lekcje posługiwania się różnymi ostrymi przedmiotami.
4. Rzut do celu: gdy nudził się z młodszym bratem babci to rzucali lotkami do celu. Z czasem lotki zmienili na kuchenne noże, a potem dostał zestaw sztyletów, którymi ćwiczył swoją celność. Był w tym naprawdę dobry.
5. Umiejętność posługiwania się bronią palną: jako, że dziadek był myśliwym to nauczył się także strzelać. Większość swoich umiejętności wyniósł z domu, więc także i ta do nich należy.
6. Siła: Cyryl świetnie potrafi się bić, a także siłować na ręce. Często chodził do klubów, a tam czasami wpadał w bójki, gdy ktoś zachowywał się nieodpowiednio. Potrafi idealnie wyjść z sytuacji wykorzystując przy tym swój wzrost i siłę.

Słabości

1. Wada wzroku: Cyryl jest dalekowidzem. Słabo mu odczytywać informacje, gdy ma je pod nosem. W domu posługuje się okularami przy czytaniu książek. To taka wada jak u zwykłego człowieczka.
2. Ból: jest to największa i najbardziej doskwierająca mu wada w jego życiu, której wręcz nie znosi. Kiedyś nabawił się kontuzji biodra. Może z nią żyć i pracować, ale czasami odezwie się do niego i wtedy czuje rwący ból w biodrze. Jako mężczyzna stara się wtedy zachować zimną krew, ale wiadome jest to, że nie jest wtedy w pełni sił. Na szczęście odzywa się rzadko, ale zawsze istnieje prawda?

Historia

15 czerwiec 2036: Cyryl urodził się w normalnej rodzinie na farmie w małej wiosce niedaleko Warszawy. Uprawiali ziemię i hodowali zwierzęta. Utrzymywali się głównie z hodowli koni dla Wojska Polskiego. Mieli najlepsze konie i ojciec chłopca był bardzo dumny z tego, że mógł jakoś przysłużyć się wojsku. Sam był przez pewien czas żołnierzem dopóki nie stracił ręki w jednej ze swoich misji. To sprawiło, że teraz musi sobie radzić samemu na farmie.
12 sierpień 2041: Cyrylek miał wtedy tylko 5 latek, a już został pozbawiony rodzicielki. Jej rolę wtedy w pełni przejęła babcia - mama jego taty. Był też zbyt mały, aby jakoś pojąć jej utratę. W końcu babcia miała dobre podejście do dzieci, łatwo szło jej wychowywanie wnuka, a pomagało jej w tym młodzieńcze podejście do życia. Ta kobieta duchowo nigdy się nie zestarzała. Nadal pamięta czasy, gdy to internet był głównym przyjacielem człowieka, a że była uzależniona od owego świata często wspomina to, co jej dawał. Lisa - jak kazała na siebie mówić - była kobietą, która szybko zajęła umysł chłopca, aby za bardzo nie tęsknił za swoją mamą. Oczywiście dużo mu o niej mówiła, ale jakoś nie sprawiał wrażenia, aby doskwierał mu brak owej kobiety.
Rok 2047: gdy Cyryl miał 11 lat dostał swojego pierwszego kucyka, którym miał się naprawdę mocno opiekować, zajmować się tak, aby konikowi nic nigdy nie zabrało. To na tym koniu uczył się jeździć, dbać o potrzeby zwierzęcia i myśleć o tym, aby nigdy nic mu nie zabrakło, ponieważ wiedział, że jeśli Czarny nie dostanie pić on sam nic nie wypije, jeśli Czarny nie dostanie jedzenia, Cyryl także tego nie dostanie. Oboje byli nie rozłączni.
Rok 2051: chłopak tego roku rozpoczął swoje czteroletnie liceum muzyczne. Tam poznał wielu ludzi, a także czar jakim jest muzyka. Zawsze twierdził, że gdyby nie muzyka nie czułby się spełniony. Wiedział, że mimo wszystko swoje kroki skieruje do wojska, ponieważ chciał się jakoś przysłużyć państwu. Chciał chronić swoich rodaków, aby nie byli bezbronni.
Rok 2055: rok, w którym ukończył swoje liceum i poznał narzeczoną, a także rozpoczął naukę w wyższej szkole oficerskiej.
Rok 2061: ukończył wyższą szkołę i zaciągnął się do wojska.
Rok 2063: dołączenie do Husarzy.
22 grudzień 2065: tego dnia oświadczył się swojej dziewczynie.

Ciekawostki

> Skończył czteroletnie liceum muzyczne;
> Ukończył wyższą szkołę oficerską;
> Dusza konia, która zaklęta została w jego motocyklu to jego własny koń - Czarny.


Ostatnio zmieniony przez Cyryl Pestka dnia Sro Sie 23, 2017 3:47 pm, w całości zmieniany 4 razy

avatar

PisanieTemat: Re: Cyryl Pestka   Sro Sie 23, 2017 3:04 am

Kolejna bardzo ładna karta! Proponuję limity:
- Skrzydła husarskie: 4 posty użycia | 2 posty przerwy
- Misiek - działa przez 5 postów | 2 posty przerwy

Co do mocy, to patrząc na historyczną husarię - co powiesz na kopię? :D

avatar

PisanieTemat: Re: Cyryl Pestka   Sro Sie 23, 2017 3:28 pm

Co do kuszy - zgrzyta mi trochę ten środek nasenny, taki bełt z pewnością podziała na ludzi, ale już z jegrami słabo (a przecież nie chcesz atakować porządnych ludzi, prawda? :c). Bełty musiałyby być obłożone zaklęciami lub w jakiś inny sposób szkodliwe dla jegrów - zamiast środka nasennego proponuję ekstrakt z cebuli z czerwonych maków lub kwiatów gryki, wodę święconą lub olej liturgiczny (do udzielania sakramentów) lub po prosty bełty obłożone drobnymi runami (albo z grotem wykonanym z przetopionych gwoździ pozyskanych z ruin kościołów i budynków użyteczności publicznej). Jak Ci to brzmi?

Swoją drogą - 80 kg przy 190 centymetrach to wcale nie taka kupa mięśni. Powiedziałabym, że budowa absolutnie przeciętna.

avatar

PisanieTemat: Re: Cyryl Pestka   Sro Sie 23, 2017 3:45 pm

"ze stopionych grotów z ruin kościołów." - gwoździ, nie grotów. :D

Proponuję 5 oddanych strzałów (niezależnie od tego, czy w jednym poście, czy w kilku - bo post musiałby być raczej kilometrowy, żeby w jednej akcji 5 razy naciągnąć kuszę i strzelić), dopiero po tej serii 3 posty przerwy.

avatar

PisanieTemat: Re: Cyryl Pestka   Sro Sie 23, 2017 3:49 pm

Szanowny poruczniku Pestka!
Twoje podanie o przyjęcie postaci zostało rozpatrzone
pozytywnie. Otrzymujesz na start 10 karteczek z czarem widusłychem oraz 10 karteczek z czarem MP004 Energizer. Życzę udanej gry!


Król Polski Bolesław VI Arr'Rith

Sponsored content

PisanieTemat: Re: Cyryl Pestka   


 
Cyryl Pestka
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: