Szybkie Menu

Elżbieta Zofia Alicja Sobieska
avatar

PisanieTemat: Elżbieta Zofia Alicja Sobieska   Pon Sie 21, 2017 2:05 pm


panienka Elżbieta Zofia Alicja Sobieska

specjalistka ds czaromatyki, skrzypaczka | przedstawicielka starej polskiej arystokracji


Dane osobowe

Rasa: człowiek
Data i miejsce urodzenia: 17/07 Warszawa
Stan cywilny: panna w stanie narzeczeństwa
Wyznanie: rzymskokatolickie

Wygląd

Alicja jest , dość wysoką, jak na kobietę przystało, niewiastę. Przy jej stu siedemdziesięciu pięciu centymetrach wzrostu waży jedynie sześciokąt kilo. Jak mówi jej babcia, szczupła gąska, ale wcięcie w talii jest na swoim miejscu, oddychać też ma czym. Kobiety w jej rodzinie charakteryzują się pięknością, jak to na słowianki przystało. Sama Alicja nie odbiega więc od normy w tym zakresie. Wielkie szaro błękitne oczy otoczone długim wachlarzem rzęs, mały nosek i cudowne usta. Nie maluje się, nie musi. Natura obdarzyła ją w śliczną buzię oraz gęste zdrowe włosy. Ciemno brązowe, długie pukle najczęściej wiąże w warkocz, tak by jej nie przeszkadzały w codziennych zajęciach. Mimo wzrostu dłonie i stopy ma małe, drobne. Same zaś dłonie charakteryzują się tym, że nie są aż tak gładkie jak na arystokratkę przystało. Widać po nich, że pomaga w domu, ale nie tylko tam. Przez grę na skrzypcach opuszki jej palców są pokryte bardziej zgrubiałym naskórkiem. Dziewcze ubiera się zawsze skromnie i z wyczuciem, jeśli nie długie sukienki, to spodnie i swetry. Do tego zawsze wygodne buty, unika tych na wysokim obcasie, no chyba, że musi udać się na jakieś przyjęcie, lub inną okoliczność zmuszającą ją do tego. To też chyba jedyne okazje kiedy make up zdobi jej buzię, a biżuteria mieni się na jej ciele i ubraniu. Normalnie to zwykła Alutka, która biega, lub jeździ po Warszawie za sprawunkami rodziny, na lekcje w Akademii lub na spotkanie ze swoim narzeczonym.

Charakter

Panienka Alicja jest osobą niezwykle ciepłą i empatyczną. To kochana osóbka, która kiedy trzeba potrafi postawić na swoim. W całej swej słodyczy, uroku osobistym, potrafi być bardzo uparta i stanowcza. Nie traktuje jednak ludzi przedmiotowo czy z wyższością. Nie uważa się lepszą od innych. Szacunek to coś co wpojono jej w domu. Potrafi być bardzo uprzejma i miła w stosunku do innych, ale nie naiwna. Chce widzieć w innych dobro, ich lepszą stronę, czasami może za bardzo, ale nie jest głupia. Wie, że nie każdemu można zaufać, zawsze trzeba zachować pewną dozę ostrożności. Jest bardzo rodzinna, dla bliskich zrobiłaby bardzo wiele. Jak kocha to z całego serca, jest wierna i oddana. Nie zawsze, nie każdemu wybacza, choć tu zdarzają się wyjątki. Bywa impulsywna, czasami bardzo głośno wyraża swe emocje, ale kiedy się wykrzyczy szybko mija jej złość. Potrzebuje wygadać się swojej mamie, lub babci, to zawsze jej pomaga by rozładować złe emocje. Jest bardzo dobrą przyjaciółką, potrafi wysłuchać i stara się pomóc, umie utrzymywać tajemnice. Jeśli coś komuś obieca to stara się dotrzymać danego słowa. Jest ambitna i pracowita. Chce się opiekować swoją rodziną. Troskliwa i wyrozumiała, bardzo cierpliwa. Jednak przy tym wszystkim niektóre urazy chowa głęboko w sercu. Wybacza, ale nie zapomina.

Magia i bronie magiczne

Nazwa: Calipso
Typ: egida
Wygląd: Calipso przybiera kształt ostrzy sztyletów, półprzezroczystych, które w promieniach słońca mogą wydawać się srebrne. Obracają się one wokół własnej osi przylegając ściśle przy sobie. Razem tworzą okrąg wokół panienki, którzy przemieszcza się razem z nią. Mogą odbijać wystrzelone w nią kule, lub obronić ją przed ciosem ostrego narzędzia.
Funkcja: Egida ma funkcję jedynie obronną. Sztylety nie mogą w jakimś momencie zaatakować kogoś.
Limity: Calipso działa przez pięć postów, z koniecznością odpoczynku na kolejne trzy. W sytuacji kiedy Calipso ma chronić, oprócz panienki, jeszcze jedną, ale tylko jedną osobę, działa tylko trzy posty z takim samym odpoczynkiem.

Umiejętności

* Umiejętność gry na fortepianie i skrzypcach. Na drugim instrumencie gra prawie jak wirtuoz. Jej umiejętności były doskonalone przez lata. Gra na fortepianie w stopniu bardzo dobrym.
* Zna zasady udzielania pierwszej pomocy. Potrafi opatrywać rany, powstrzymać krwotok, na tyle by przybył ktoś bardziej wykwalifikowany w tej materii. Umiejętności zdobyte na kursie na Uniwersytecie.
* Prawo jazdy kategorii K. Czuje się w siodle o wiele lepiej niż chodząc. Jest prawdziwą amazonką. Nie czuje zmęczenia mimo długiego przebywania w siodle. Do tego umie osiodłać konia. Radzi sobie w podstawowej opiece nad zwierzęciem.
* Ukończyła studiowała magisterskie na kierunku Czaromatyka. Ma szeroką wiedzę teoretyczną z zakresu tworzenia czarów, opracowania nowych formuły tak, żeby mało umagiczniony człowiek tez mógł ich użyć. Nie pracuje, jeszcze w zawodzie. Być może wróci na uczelnie by poszerzać swoją wiedzę.
* Zna się na ziołach. Wie gdzie i jakie znaleźć. Jak się zajmować nimi, uprawiać je w warunkach domowych, jak również jak je suszyć i robić z nich proste leki. Wiedza zdobyta dzięki jej babci.
* Posiada wybitny słuch muzyczny, dzięki któremu lepiej gra na skrzypcach, a dodatkowo potrafi nastroić swe skrzypce bez pomocy fortepianu bądź stroików.
* Ma bardzo dobrze rozwiniętą pamięć topograficzno przestrzenną. Potrafi zapamiętać wiele rzeczy, które widziała już, z sporą dokładnością, jeśli chodzi o detale. Jeśli już gdzieś była, nawet raz, istnieje spore prawdopodobieństwo, że znów tam trafi, bez pomocy.
* Potrafi bardzo dobrze gotować, smacznie, zdrowo. Pomaga w domu gosposi w tym, nie dlatego, że musi, ale lubi. To jedyna z kobiecych powinności, której oddaje się z lubością.

Słabości

Słabością panienki Alicji są jej dłonie, bardzo boi się, że coś się im stanie, że ktoś złamie jej rękę, a przez to nie będzie mogła już grać. Dodatkową słabością jest jej przywiązanie do rodziny, ukochanych osób. Jest bardzo rodzinna, a przez to wrażliwsza na ataki w stronę jej bliskich.

Historia

Przyszła na świat jako przedstawicielka, nieco zapomnianej już, ale nadal trwałej polskiej arystokracji. Nie miała żadnych tytułów, które mogła by odziedziczyć po ojcu, ale pewność siebie, godność i patriotyzm wypiła z mlekiem matki. Od najmłodszych lat uczono ją zasad dobrego wychowania i etykiety, miała szanować ojca, jednocześnie będąc na tyle śmiała i odważna by wspierać rodzinę radą oraz pomocą w trudnych chwilach. Była dobrą uczennicą, dobrą córką, oddaną przyjaciółką. Oprócz zwykłego wykształcenia odebrała również to dodatkowe, muzyczne. Uczono ją również, od najmłodszych lat jeździć konno. Uczęszczała do muzycznych szkół, kształciła swój słuch i umiejętności gry na fortepianie oraz skrzypcach. Jednak na Uczelnię wyższą wybrała Uniwersytet Warszawski, a na nim studiowała na kierunku Czaromatyki. Dodatkowo dostawała prywatne lekcje z gry na skrzypcach, udzielane przez znajomego swych rodziców elfa.
Mogła sobie na to wszystko pozwolić ze względu na to, że rodzice wciąż wspierają ją finansowo, mieszka z nimi i pozostaje pod ich pieczą. Panienka Alicja, bo tak nazywają arystokratkę bliscy, może póki co spokojnie, na tyle ile jej pozwalają na to czasy, oddawać się rodzinie i swoim pasjom. Ukończyła Uniwersytet Warszawski rok temu, nadal jednak doskonali swoją grę. Być może nie będzie jej to zawodem, którym się zajmie, ale na pewno pasją życiową, której oddaje się w prywatnym zakresie.
Ciekawszym aspektem historii jej życia jest jej nauczyciel gry na skrzypcach, dość wiekowy elf, który traktuje ją jak córkę. Z przyczyn tylko mu znanych, uznał za konieczne nauczyć panienkę korzystania z egidy, a raczej wpojenie jej umiejętności tworzenia jej. Nie jest bowiem tajemnicą, że czasy są niepewne, a taka dodatkowa ochrona może pozwolić pożyć niewinnemu dziewczęciu dłużej. Elf zna dziewczynę od dosłownie niemowlęcia, jest częstym i bardzo szanowanym gościem w domu jej rodziców. Nie tylko dlatego, że uczy Alicję gry.
Jeśli chodzi o samą rodzinę Alicji jest to zamożne małżeństwo, które utrzymuje bardzo bliskie kontakty z dworem, ma też szerokie znajomości w rządzie. Bardzo interesują się polityką, ale sami nie uczestniczą w niej aktywnie. Wolą pozostać cichymi współtwórcami tego jak kształtuje się współczesna Polska. Szanują elfy, ale skrycie boją się ich. Nie wiedzą co może w przyszłości czekać z ich strony. Nie ujawniają jednak swych obaw w stosunku do króla i ogólnie rodziny królewskiej. Jednak w żyłach wciąż płynie tęsknota za starymi czasami.
Ona i jej narzeczony? Dokładnie w 2055 poznała swego obecnego narzeczonego. Na samym początku bała się go niesamowicie, jednak z czasem mężczyzna zdobył nie tylko jej serce, ale również jej rodziców. Dokładnie 22 grudnia 2065 roku zgodziła się zostać jego żoną. To był pamiętny dzień w jej życiu. Jak sama twierdzi najbardziej wyjątkowe święta, czas kiedy ze zwykłej panienki stała się czyjąś narzeczoną, nie byle kogo, dzielnego husarza.

Ciekawostki

* Zna biegle w mowie dwa języki obce: rosyjski oraz angielski. Jeśli chodzi o pisownie to jest to zaawansowany poziom, jednak cały czas poszerza swoją wiedzę w tym zakresie.
* Potrafi cerować i haftować, ale nie robi tego zbyt chętnie. To jedna z tych powinności kobiecych, których po prostu nie lubi.
* Posiada klacz o imieniu Miśka, dostała ją jeszcze jako źrebaka od swego ojca na urodziny.
* Uwielbia dostawać kwiaty, ale nie jest przy tym jakoś bardzo łasa na prezenty. Uważa, że poświęcony jej czas jest większym darem od wydanych pieniędzy.
* Uwielbia zwierzęta, szczególnie koty i psy. Obecnie ma dwa kocury, które lubią przesiadywać na jej kolanach i głośno mruczeć. Śmieje się, że to jej poduszeczki z futerka.


Ostatnio zmieniony przez Alicja Sobieska dnia Czw Sie 24, 2017 5:43 pm, w całości zmieniany 1 raz

avatar

PisanieTemat: Re: Elżbieta Zofia Alicja Sobieska   Czw Sie 24, 2017 5:41 pm

Proszę o sprawdzenie i mam nadzieję, że nie przesadziłam w niczym.

avatar

PisanieTemat: Re: Elżbieta Zofia Alicja Sobieska   Nie Sie 27, 2017 12:54 pm

1. „Alicja jest , dość wysoką, jak na kobietę przystało, niewiastę.” – Ło pani, a kto to tak to pani spierdolił na wstępie samym?
2.”Data i miejsce urodzenia: 17/07 Warszawa” – Ale siedemnasty lipca roku którego?
3. W ciekawostki wrzuciłaś kolejną umiejętność – języki obce. Powinny znaleźć się w punkcie przeznaczonym na umiejętności, więc z czegoś musisz zrezygnować.
Co całej reszty zastrzeżeń nie mam, moc jest w porządku, jej limity także. Bardzo podoba mi się wytłumaczenie w historii, dlaczego ją posiada. Mam tylko pytanie odnośnie tej „arystokracji” – arystokratów, poza rycerstwem honorowym i elfami (a to raczej pełnione funkcje) nie mamy, społeczeństwo swoją organizacją niewiele odbiega od stanu w 2k17. Czy mam rozumieć, że ta „arystokracja” to po prostu kasiaści mimo kryzysu ludzie, coś a la Kulczykowie, którzy mają wszędzie swoje wtyki i są poniekąd traktowani troszkę jak sławy?

Sponsored content

PisanieTemat: Re: Elżbieta Zofia Alicja Sobieska   


 
Elżbieta Zofia Alicja Sobieska
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: