Szybkie Menu

Felicjan Nowak
avatar

PisanieTemat: Felicjan Nowak   Pon Sie 21, 2017 1:35 pm


szer. Felicjan Nowak


7. Pułk Kawaleryjski Królestwa Polskiego | Popychadło Szeregowy


Dane osobowe

Rasa: człowiek
Data i miejsce urodzenia: 28.10.2041 (25 lat), Łódź
Stan cywilny: kawalerzysta
Wyznanie: katolik

Wygląd

Felicjan nie jest typowym wojskowym mięśniakiem. Liczy sobie 180 cm i 70kg, więc nie jest ani potężnie zbudowany ani wychudzony i wysuszony. Wąska, pociągła twarz, krótkie czarne włosy pozostawione w wiecznym nieładzie. Czasem ogolony na gładko, czasem z zarostem, zależnie od tego, czy aktualnie mu to przeszkadza czy nie. Nie dba o siebie przesadnie, nie chce być piękny, nie czuje takiej potrzeby - ogranicza się jedynie do zachowania higieny. Nos kilka razy złamany i nastawiany - Łódź w 2066 roku nie różni się niczym od tej w latach wcześniejszych, po ulicach wciąż krążą ludzie chętni dowiedzieć się czy aby na pewno nie masz żadnego problemu i czy nie potrzebujesz przypadkiem nowej luki w uzębieniu albo czy Twój stary kształt nosa przypadkiem Ci się nie znudził. Nie jest ani przystojny, ani odpychający, wygląda przeciętnie - jego twarz to ta z gatunku tych które nie zapadają w pamięć. Małe stopy (39) i dłonie. Zawsze bardzo krótko obcięte paznokcie. Pod wszystkimi warstwami ubrania na "srebrnym" łańcuszku nosi medalik z Matką Boską, pamiątkę po rodzinie. Sprawia wrażenie osoby życzliwej
Ma sprężysty krok, jest w dość dobrej kondycji, porusza się z lekkością.

Charakter

Felek to dobry chłopak był. Dzień dobry każdemu mówił i w ogóle. Tak wychowała go matka, tak widziały go te stare sąsiadki które zawsze siedzą w oknach balkonowych i pilnują tego, czy ktoś przypadkiem nie kupił sobie nowych, drogich ciuchów. Wychowany w prostej rodzinie wyrósł na prostego człowieka. Prosty kompas moralny - ludzie dobrzy, jegrzy niedobrzy. Jedynym w tej kwestii odchyłem Felicjana jest jego wrodzona niechęć do uszatek. Chociaż "niechęć" to może zbyt duże słowo. Po prostu im nie ufa. Mimo szczerych chęci - uśmieszek, spiczaste uszy, ta serdeczność znikąd, ta miłość do wszechrzeczy i chęć ratowania naszego świata... Tu musi być jakiś podstęp. Mimo tego, że Felek wychował się w świecie w którym Elfy są już (dla niego) smutną codziennością, jest on przekonany, że nie pasują tu. Jednocześnie wie, że Polska bez wsparcia Elfów (i oczywiście miłościwie nam panującego) skończyłoby tak samo jak reszta cywilizowanego świata, dlatego swoje przemyślenia na ten temat raczej zostawia dla siebie. Negatywne nastawienie do elfickiej części społeczności nie jest jedynym co przeszkadza mu w wykonywaniu obowiązków służbowych - praktycznie za dzieciaka jego organizm wykształcił reakcje obronną na stres polegającą na uśmiechaniu się - dlatego też nie potrafi kłamać, a w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia wygląda jak skończony debil, szczerząc się. Nie jest w stanie tego przezwyciężyć, więc niestety jest zmuszony do wychodzenia na debila. Pomimo tego, że będąc nastolatkiem dostał w zęby dziesiątki razy (właśnie z powyższego powodu) jest w tej kwestii bezsilny. Co poradzisz.
Towarzysko Felicjan jest zerem. Mimo całej miłości, całego ciepła jakim obdarzała go rodzina przez całe życie, wyrósł na osobę która jej nie chce. I nie ma występuje u niego coś takiego jak ładunek uczuć który mógłby przekazać komuś innemu. Nie znaczy to, że jest samotnikiem - nawet lubi ludzi, po prostu... nie chce budować więzi. Uważa, że to nie czas na budowanie rodziny i szukanie przyjaciół. Za łatwo jest zginąć, zwłaszcza przedstawicielowi jego zawodu. Wystarczy mu to, że jego matce będzie chyba przykro jak już coś go zje. Odpowiednikiem rodziny są dla niego bezpośredni współpracownicy - jest lojalny swojemu oddziałowi. Nie jest to przywiązanie związane z uczuciem, żadna przyjaźń, raczej troska o to, żeby nikt nie umarł, czy coś, bo chyba byłoby smutno komuś kto nie potrafi się odciąć tak jak on. Jest dumny z tego, że nie ma przyjaciół i ich nie szuka.

Umiejętności


  • Wyjątkowo dobrze gra w piłkę nożną, potrafi kopać przedmioty tak by leciały tam gdzie chce i jest dość sprawny fizycznie.
  • Z racji wykonywanego zawodu posiada prawo jazdy kategorii K.
  • Jako, że jest po przeszkoleniu wojskowym Felek umie posługiwać się bronią palną - zarówno krótką jak i długą.
  • Dzieciństwo spędzone w patologicznej części Łodzi sprawiło, że ma dość mocną głowę, a jego organizm przyzwyczajony jest do jedzenia (oraz alkoholu) wątpliwej jakości.


Słabości


  • Felek ma... delikatną skórę. Wyjątkowo łatwo ulega otarciom, skaleczeniom, odczuwa stały dyskomfort odkąd nosi twarde, wojskowe obuwie.
  • Podczas gry w piłkę nożną zwichnął sobie lewą kostkę. Zrosło się to, ale do dziś przy złej pogodzie, albo wyjątkowo nieudanym postawieniu nogi potrafi mu to nieźle dokuczyć.


Historia


Wychowany w przeciętnej, prostej łódzkiej rodzinie. Był wpadką, siódme dziecko stróża (dosłownie) i krawcowej. Imię nadali mu na fali popularności imion staropolskich - podobno miały przynosić szczęście. Sam szczerze go nienawidził, ale jako że nie potrafił wymyślić sobie dobrej ksywki doszedł (nie bez żalu) do wniosku, że zostanie Felkiem do końca życia. Mimo ogólnej biedy rodzice kochali go, nawet trochę dbali. Dbali, ba, zaczęli się nawet zabezpieczać - był ostatnim ich dzieckiem. Bity przez starsze rodzeństwo uchował się dokładnie tak samo jak dziesiątki osób w jego dzielnicy. Mieszkał w bloku z wielkiej płyty, na obiad jadł ziemniaki z śmietaną, na kolacje i śniadanie czarny salceson, czasem z chlebem. Ogólnie rzecz ujmując - rodzice zapewnili mu wszystko co byli w stanie. Gdy inni przeżywali młodzieńczy bunt, Felek zapisał się do młodzieżówki Widzewu, całą młodość przegrał w piłkę - grał do momentu w którym zwichnął kostkę, później nie udało mu się już odbudować formy, więc został kibolem. Jeżeli chodzi o jego edukacje, to wystarczy powiedzieć, że chodził do szkoły. Nie osiągnął absolutnie nic, jeżeli chodzi o kwestie zdobywania wykształcenia, ma podstawowe. Gdy myślał o wyborze zawodu dużo łatwiejszym wydało mu się po prostu pójście w kamasze, wtedy jeszcze nie wiedział na co się pisze. Od tamtej pory spędzał dzień za dniem dokładnie tak jak spędzają je żołnierze. WOGowskie śniadania, obiadki i kolacje. Czasem jakiś patrol, jakieś szkolenie. Śmiał się, że to zabawa starych chujów w Indian, do momentu w którym dowiedział się, że jego pluton mają przekierować na zachodnią granicę...

Ciekawostki  • Felicjan jest aseksualny, do tego nie czuje potrzeby budowania relacji z osobami zarówno tej jak i przeciwnej płci. W życiu sam chce sobie być nie tylko sterem, żaglem i okrętem, ale też wiatrem, morzem, grawitacją, tlenem...
  • Zawsze chciał mieć mopsa.
  • Jest zagorzałym widzewiakiem, przez bardzo krótki czas grał w drugim składzie na pozycji napastnika.
  • Z lat szalonej młodości pozostał mu dziś dizajnerski szalik Widzewa Łódź, a na kastetach (z hartowanej stali) używanych kiedyś podczas potyczek stadionowych miejscowy czarownik wygrawerował mu runy zwiększające siłę ciosu - kastety nosi przy sobie w wewnętrznej kieszeni munduru.
Ostatnio zmieniony przez Felicjan Nowak dnia Wto Sie 22, 2017 10:44 am, w całości zmieniany 1 raz

avatar

PisanieTemat: Re: Felicjan Nowak   Pon Sie 21, 2017 8:48 pm

Koniec :v

avatar

PisanieTemat: Re: Felicjan Nowak   Wto Sie 22, 2017 10:40 am

Drogi Felku!

Nie mam żadnych uwag krytycznych - porządny, prosty chłop, Polak i katolik. Podziwiam odwagę cywilną przy dobrowolnej rezygnacji z magii (usuń, proszę, ten fragment, będzie bardziej czytelnie).

W prezencie otrzymujesz ode mnie dizajnerski szalik Widzewa Łódź oraz komplet dwóch kastetów z hartowanej stali. Nie jest to broń magiczna, ale wygrawerowana na każdym maleńka runa sprawia, że i tak przywalisz tym przynajmniej dwa razy mocniej niż normalnym kastetem. Jeżeli odpowiada Ci nagroda, wpisz ją do swojej karty (np. w ciekawostkach).

avatar

PisanieTemat: Re: Felicjan Nowak   Wto Sie 22, 2017 11:31 am

Szanowny Felicjanie Nowak!
Twoje podanie o przyjęcie postaci zostało rozpatrzone
pozytywnie. Otrzymujesz na start 10 karteczek z czarem lakmusowym oraz 10 karteczek z czarem MP004 Energizer. Dodaj je do swojego ekwipunku. Życzę udanej gry!


Król Polski Bolesław VI Arr'Rith

Sponsored content

PisanieTemat: Re: Felicjan Nowak   


 
Felicjan Nowak
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: