Szybkie Menu

Viola Pocieszna
avatar

PisanieTemat: Viola Pocieszna   Sro Sie 16, 2017 6:47 pm


Viola Pocieszna z domu Spellmeyer

Porucznik | Służba Wywiadu Wojskowego


Dane osobowe

Rasa: Człowiek
Data i miejsce urodzenia: 06. 06. 2041 r.
Stan cywilny: wdowa
Wyznanie: katolickie

Wygląd

Zupełnie nie rzuca się w oczy. Dosyć niska - metr sześćdziesiąt wzrostu - co mogłaby jakoś nadrobić nosząc buty na obcasie (niestety pałała do nich czystą nienawiścią). Niezbyt szczupła, jakimś sposobem wraz z wyćwiczonymi w wojsku mięśniami, koegzystuje sobie oponka tłuszczu odłożona po boczkach i trochę niżej (serio, jej tyłek potrafi przysporzyć jej wiele problemów pt. utknęłam, czy ktoś mógłby mi pomóc i pchnąć? a wyrażenie pchnąć należy rozumieć z wszystkimi podtekstami). Zaokrąglone kształty zawdzięcza temu, że kocha jeść i cały czas ma nadzieję, że pójdzie jej w cycki (to jej mrzonka #1). Sposób jej ubierania pozostawia wiele do życzenia: zazwyczaj chodzi w za dużych na nią rzeczach (zwłaszcza koszulach), co ma niby zamaskować jej kompleksy, ale też – i przede wszystkim - bardzo dobrze ukrywa wszelką broń.
Ma krótkie, kręcone, jasne włosy, które zazwyczaj wyglądają jak wyprane z koloru. Nigdy nie zdołała zachorować ich dłuższych niż do ramion, kiedy tylko zaczynają być za długie sięga sama po nożyczki (czasem nawet nóż, a zdarzyło się, że  i miecz) i je sobie skraca. Jako rekrut chodziła ładnie wygolona, choć nie było takiej konieczności (robiła to na złość Mareczkowi, o nim będzie dalej w historii). Cerę ma bladą, usianą licznymi piegami. Nie lubi wychodzić na słońce, a w duchu uważa, że ma na nie uczulenie i ludzie powinni się restartować i przyjąć noc jako porę funkcjonalną, a dzień przeznaczyć na spanie (jej mrzonka #2).
Jedyny znak szczególny jaki posiada to intensywnie zielone oczy, ale często zdarza jej się ukrywać je za specjalnymi soczewkami (więcej o nich w magicznych przedmiotach).

Charakter


Magia i bronie magiczne


Umiejętności

- Improwizacja – szybko myśli i obmyśla plany, potrafi też wiarygodnie skłamać na poczekaniu.
- Walka wręcz – nie jest może najsilniejsza, ale doskonale zna punkty gdzie powinna uderzyć, by najbardziej zabolało.
- Obsługa broni palnej – tyle co nauczyli ją podczas szkolenia. Gdyby ją zapytać jaką broń preferuje odpowiedziałaby, że bazooki, ale właściwie ledwo byłaby w stanie ją unieść, więc nie należy brać tej odpowiedzi sobie do serca.
- Techniki tortur – chyba najbardziej wypielęgnowana przez Violę umiejętność. Jej główna pasja i coś o czym myśli w każdej chwili. Tak na serio. Kiedy inni myślą jaką dziś książkę przeczytać wieczorem, Viola myśli pod który paznokieć jakiej wielkości igłę wepchnąć.  Można mieć różne pasje, nie osądzajcie. Oprócz podstawowego szkolenia dokształcała się na własną rękę, oficjalnie z książek i od jednego starszego typa z Wywiadu, a nieoficjalnie niech pozostanie nieoficjalne.
- Prawo jazy kat. K – zdane za piątym razem, ale liczy się, że JEST! Właściwie za każdym razem oblewała na samym początku, kiedy się przedstawiała... no wiecie... VIO... i koń ruszał.
- Gotowanie – potrafi przyrządzić każdego rodzaju mięso (zwłaszcza dziczyznę) i … i to w sumie tyle. Jej dieta jest bardzo mięsna. Jej dodatkową umiejętnością jest jeszcze to, że potrafi znaleźć jedzenie nawet  w największych dziurach i podłych sytuacjach i się nim z nikim nie podzielić.
- Podstawowa wiedza rolnicza – wychowała się w małym gospodarstwie rolnym i chcąc nie chcąc coś wie, ale w żadnym wypadku nie lubi o tym mówić i się chwalić.

Słabości

- Psuja – ma talent do psucia rzeczy, zarówno naumyślnie jak i zupełnie nieświadomie. Lepiej nie dawać jej do rąk jakiś wynalazków, urządzeń, ale nie tylko – tłuczenie talerzy, zbijanie luster, poplamienie ważnych dokumentów to dla niej błahostka.
- Nie lubią jej zwierzęta (ze wzajemnością) – zarówno te małe jak i duże. Pewnie dlatego nie mogła tak długo zdać prawka, a w jej dom rodzinnym groziła jej większa śmierć niż na poligonie (mieszkała w gospodarstwie i krowa wyjątkowo jej nie lubiła).
- Jak człowiek głodny to i nerwowy – a Viola bardzo szybko robi się głodna. Im bardziej pusty jest jej żołądek tym łatwiej ją przejrzeć i dostrzec jej zły charakterek.
- Nie umie szybko biegać – a właściwie nie lubi i przez to tego nie robi. Pewnie gdyby musiała biec w walce o swoje życie to by się postarała, ale na pewno nie przegoniłaby kolegów z oddziału.
- Nie lubi planów – ale potrafi się im podporządkować. Często jednak zapomina szczegółów lub przeinacza je na swoje, co wiele osób już zdenerwowało.

Historia


Ciekawostki


 
Viola Pocieszna
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: