Szybkie Menu

Honorowy Stan Rycerski
avatar

PisanieTemat: Honorowy Stan Rycerski   Nie Lip 30, 2017 10:29 pm

Stan szlachecki w Królestwie Polskim

Wiąże się raczej z pełnioną funkcją, a nie posiadaniem dóbr ziemskich, i dotyczy głównie elfów. Zachowały one tytuły, które posiadały w rodzimym Planie, dopasowując je do nazewnictwa polskiego. Na co dzień jednak nie używają tytułów szlacheckich, a zwracanie się do kogoś w ten sposób uważają za niegrzeczne. Jako że zdecydowana większość elfów służy w armii, na porządku dziennym jest zwrócenie się do elfa zgodnie z jego stopniem wojskowym.

Honorowy Stan Rycerski jest szczególnym odznaczeniem za odwagę w walce, bohaterstwo, wkład w rozwój społeczny. Przysługuje on na równi ludziom i elfom, a przyznaje go osobiście Król w trakcie uroczystej ceremonii pasowania. Wśród Honorowego Rycerstwa są więc bohaterowie z frontu, magowie, odkrywcy, laureaci Nagrody Neonobla, a także inni cywile, którzy swoim działaniem przynieśli chlubę narodowi.

Uwaga. Odznaczenie Rycerza Honorowego można uzyskać fabularnie (w konsekwencji swoich działań). Gracz, który chce otrzymać status Rycerza na start, musi w historii postaci opisać, jak do tego doszło.


HONOROWE RYCERSTWO:

- Zawisza


 
Honorowy Stan Rycerski
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: