Szybkie Menu

Kościół Wszystkich Świętych
Janusz Cichocki
Janusz Cichocki
Kościół Wszystkich Świętych Empty

PisanieTemat: Kościół Wszystkich Świętych   Kościół Wszystkich Świętych EmptyPią Lip 14, 2017 12:11 am

Kościół Wszystkich Świętych Wszyst10

Han'lynn Zapolska
Han'lynn Zapolska
Kościół Wszystkich Świętych Empty

PisanieTemat: Re: Kościół Wszystkich Świętych   Kościół Wszystkich Świętych EmptyNie Wrz 24, 2017 5:43 pm

Han’lynn  zdawała sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje za sobą niosło użycie tak potężnego czaru. To jednak jej nie zniechęciło. Obiecała Saszce, że się Zawiszą zajmie i sprawi, że jej ręka będzie niczym nowa. I słowa swego dotrzymała. To, że również zaliczyła przy tym „zgona” było sprawą drugorzędną. Reset jednak się dokonał, zjadła porządny posiłek (choć jakby mogła, wpierdzieliłaby jeszcze takie dwa, ssanie było niesamowite), wykąpała się… i na tym dzień dziecka się skończył. Zapolska ubrała mundur, a złote włosy zostały spięte w staranny warkocz, tak by nie przeszkadzały w wykonywaniu obowiązków.
– Poruczniki Erkh’iaan… Jak znajdzie pan czas, chciałabym porozmawiać. To dotyczy pani major – powiedziała gdzieś w przelocie do Saszki, gdy każdy z nich wykonywał swoje zadania. Dla Zapolskiej było oczywistym, że Zawisza nie mogła zostać na froncie i potrzebowała odpoczynku i regeneracji w bardziej sprzyjających warunkach. Warszawa wydawała się być miejscem do tego najlepszym.
Jej misja skończy się wraz z momentem przekazania kobiety tamtejszym lekarzom. Do tego czasu trzymała rękę na pulsie, pilnując, by z Zawiszą odpowiednio się obchodzono. Wciąż nie dawała jej spokoju ta dziwna magia pozostała po enipsach… Hania może i była półelfem, ale wychowała się wśród ludzi i pomimo skończonych studiów jej wiedza na pewne tematy nie dorównywała tej elfickiej. Dlatego chciała zaciągnąć od Saszki porady. I zapewne może go to zainteresować. Han’lynn ślepa nie była i widziała, że Katarzyna dla geografa nie była tylko towarzyszką broni.
Po przekazaniu Zawiszy w odpowiednie ręce, Zapolska postanowiła pójść do Kościoła, jak na przykładną Polkę katoliczkę przystało. Pomagało to zdecydowanie w oczyszczeniu umysłu… Wchodząc do świątyni, załapała się na ostatki mszy. No niestety, miała taką pracę a nie inną, więc nie zawsze mogła chodzić regularnie do Kościoła. Ale jak miała okazję udziału w mszy polowej, zawsze z chęcią korzystała. Usiadła gdzieś na tyłach, co by zbytnio nie przeszkadzać. Po zakończonej mszy, została w świątyni. Podeszła nawet bliżej ołtarza, wpatrując się w niego. Nie mówiła nic, nie myślała też za specjalnie – po prostu chłonęła spokój i oczyszczała umysł.
Po godzinie spędzonej sam na sam z własnymi myślami, Han'lynn opuściła świątynię.

[z/t]

Ryszard
Ryszard "Biały"
Kościół Wszystkich Świętych Empty

PisanieTemat: Re: Kościół Wszystkich Świętych   Kościół Wszystkich Świętych EmptyWto Paź 03, 2017 5:51 pm

Po naradzie, Ryszard zgodnie z instrukcjami Hetmana postanowił zawitać do kościoła. W końcu nie wiadomo, kiedy znów nadarzy się taka okazja, a i oczyścić się przed wędrówką by wypadało. Spacer do tego przybytku trwał akurat tyle, że elf zjawił się kwadrans przed mszą.Wchodząc do kościoła zamoczył dwa palce i zamaszyście się przeżegnał, po czym odszukał konfesjonał i ustawił się nieco dalej od kolejki, gdyż z odległości w jakiej stały inne osoby mógł w kościelnej ciszy słyszeć spowiadających się... a może ludzie specjalnie się tak ustawili? Ech, bezpodstawne oskarżenia. Kolejny grzech do listy, ale w końcu po to tu jest. Odczekał swoje, wyznał swe winy, a i udało się odbyć przykazaną pokutę w takim czasie, że i na mszę zdążył, co stanowczo poprawiło mu nastrój. Przyjął eucharystię, jak należało, a już po wszystkim, wytaczając się z murów kościelnych wraz z tabunem wiernych wciąż rozmyślał jeszcze o kazaniu. W umyśle AGAT`owca powoli przesuwały się plany odnośnie dnia obecnego. Należało udać się do punktu poboru wyposażenia, a i spakować nieco własnego sprzętu z pokoju i solidnie wyspać się do rana. Na szczęście pora była jeszcze dość wczesna, a pogoda wcale ładna, co aż prosiło się o wykorzystanie, więc Ryszard ruszył przed siebie...

[z/t]

Sponsored content
Kościół Wszystkich Świętych Empty

PisanieTemat: Re: Kościół Wszystkich Świętych   Kościół Wszystkich Świętych Empty


 
Kościół Wszystkich Świętych
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Skocz do: